Kingston SSDNow V+ druhé generace — větší a rychlejší
Článek Kingston SSDNow V+ druhé generace — větší a rychlejší

Kingston SSDNow V+ druhé generace — větší a rychlejší

Jakub Carda

Jakub Carda

3. 3. 2010 03:00 22

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Instalace, představení 3. Testovací sestava a metody testování 4. PC Mark 05, PC Mark Vantage
5. CrystalDiskMark, HD Tach, ATTO DiskBenchmark 6. Výsledky reálných testů 7. Závěrečné zhodnocení

Pevné disky bez pohyblivých částí stále nabývají větší pozornosti a tak Vám přinášíme test vlajkového modelu firmy Kingston, jenž se pomalu dostává na pulty obchodů. Jedná se o model ze zcela nové série, jenž se odlišuje použitým řadičem a paměťovými čipy Toshiba. Slibuje rychlejší přenosy a lepší práci s malými soubory.

Reklama
Reklama

Vyhodnocení

Druhá verze SSD disku Kingston SSDNow V+ Series se jednoznačně povedla a první model V Series nechává pochopitelně ve všech testech hluboko za sebou. Výrobce udává maximální rychlosti čtení a zápisu jako 230MB/s a 180MB/s, v programu ATTO Diskbenchmark v posledním testu jsme my naměřili dokonce necelých 231MB/s a celých 191,7MB/s při zápisu. Výrobce tedy rozhodně nijak produkt nepřeceňuje. Dále se Kingstonu podařilo oproti starším modelům také zrychlit práci s malými bloky dat, které mají velký vliv na celkový výkon systému. V porovnání s největší konkurencí a to Intelu X25-M si vede opět velmi dobře, při čtení ztrácí reálně pouze malé procento a při zápisu je na tom rozhodně podstatně lépe. 

Velkou výhodou je také oficiální podpora funkce TRIM, jenž funguje v operačním systému Windows 7 zcela samostatně. Samozřejmě je třeba použít originálních ovladačů Microsoft. Při osazení disku do RAID pole je to už horší, TRIM zřejmě již automaticky aktivní nebude a momentálně pořád není k dispozici žádná utilita pro "manuální" korekci. Pokud si chcete přečíst více obecně o problémech s dlouhodobým používáním SSD a co to je vlastně funkce TRIM a podobné, doporučuji přečíst článek od Zdeňka Obermaiera Výkon SSD disku proti klasickým HDD v reálném provozu.

Kingston SSDNow V+ druhé generace — větší a rychlejší

Rovněž musím zmínit velké příslušenství za malý příplatek, jenž obsahuje oba kity pro instalaci jak do desktopového počítače, tak také do notebooku. Externí USB BOX se jistě hodí pro jakékoliv použití. Pokud bude tedy kit takto prodáván, jistě potěší každého zákazníka. Na druhou stranu, Kingston prodává i o nějakou tu stokorunu levnější variantu bez příslušenství.

Pro Kingston je dalším plusem, že má s touto novou sérií v nabídce i model s kapacitou 512GB.

Kingston SSDNow V+ druhé generace — větší a rychlejší

Pochopitelně se jedná o novinku na trhu a tak není jeho cena zrovna nejnižší, ale na druhou stranu časem se to zlepší.

Graf ceny produktu Kingston V+ 128GB, 2,5", SATAII, SSD, SNVP325-S2/128GB poskytuje server Heureka.cz

Za zapůjčení SSD disku Kingston SSDNow V+ Series Gen2 128GB děkujeme společnosti Kingston

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning