Kompaktní vodník Antec Kühler H2O 620 - vyplatí se?
i Zdroj: PCTuning.cz
Skříně, zdroje, chladiče Článek Kompaktní vodník Antec Kühler H2O 620 - vyplatí se?

Kompaktní vodník Antec Kühler H2O 620 - vyplatí se? | Kapitola 4

Vojtěch Lank

Vojtěch Lank

13. 9. 2011 03:00 20

Seznam kapitol

1. Že by převlečený Corsair H50? 2. Představení a obsah balení 3. Instalace Antec Kühler H2O 620 4. Výsledky testů 5. Zhodnocení

Klasických chladičů najdete v obchodech spousty, nejrůznějších tvarů, rozměrů i cenových kategorií. Dneska testovaný kousek společnosti Antec nabídne ale něco navíc - miniaturní, uzavřený a bezúdržbový vodní okruh pro všechny, co nechtějí sestavovat vlastního vodníka klasické konstrukce. Bude mít i odpovídající výkon?

Reklama

Konečně se dostáváme k očekávaným výsledkům měření. Tentokrát jsme měřili pouze v nastaveních "AUTO" a "MAX". Při 1100ot/min nebylo u tohoto chladiče možné měřit, jelikož otáčkoměr snímal velice proměnlivé otáčky čerpadla a proto nebylo možné hodnotu otáček ventilátoru možné přesně stanovit.

Obecně je měření tohoto chladiče tvrdým oříškem. Zapojuje se do klasického konektoru pro větráky na základní desce, ze kterého napájí jak čerpadlo v okruhu, tak i připojený větrák. Vnitřní elektronika si nedá moc poradit a tak na úsporné režimy základních desek, které při menší zátěži snižují otáčky větráků moc nereaguje. Pro zapojení větráku chladícího radiátor výrobce připravil speciální konektor, ovšem vnitřní logika mu určuje o něco vyšší otáčky, než je většinou potřeba. Naštěstí není problém větrák vyměnit za tišší model s nižšími otáčkami, nebo dokonce zapojit do samostatného konektoru na základní desce a nechat otáčky regulovat logiku motherboardu. To je pro tišší provoz poměrně praktické řešení.

Podrobnou metodiku testování naleznete popsanou zde a zde. Na prvním grafu si ukážeme teploty CPU při automatické regulaci otáček.

Kompaktní vodník Antec Kühler H2O 620 - vyplatí se?
i Zdroj: PCTuning.cz

Při tomto nastavení se Antec Kühler umístil spíše v horší polovině naší výsledkové listiny. 46,1°C v klidu a 61,1°C v zátěži není nijak oslnivých, ale ani nijak špatných. Dle našich měření se jedná o téměř čistý průměr. Velkou výhodou je, že proti běžným chladičům klasické konstrukce tenhle miniaturní vodník přenese veškeré teplo z procesoru na radiátor, od kterého jde přímo ven ze skříně. To může snížit vnitřní teplotu o nějaký ten stupeň dolů.

Kompaktní vodník Antec Kühler H2O 620 - vyplatí se?
i Zdroj: PCTuning.cz

Při maximálních otáčkách ventilátoru se náš hybridní vodník umístil až na samém konci tabulky. To je pro nás malé zklamání, ale vše bylo zapříčiněno "podivnou" regulací otáček samotnou elektronikou chladiče. Pokud porovnáme výsledky AUTO a MAX, tak zjistíme, že jsou téměř shodné.

Kompaktní vodník Antec Kühler H2O 620 - vyplatí se?
i Zdroj: PCTuning.cz


Pro zvětšení klikněte

Na tomto grafu si můžete názorně prohlédnout, jak si vedl každý testovaný chladič ve všech nastaveních.

Výsledky při přetaktování

Možná se to může někomu zdát s podivem, ale tento chladič si "hravě" poradil i s testem, který proběhl na přetaktovaném procesoru na 4GHz. Antec ho dokázal svým průměrně velkým radiátorem uchladit na 77,3°C v plném zatížení a na 50,4°C v klidovém stavu. Jedná se o předposlední místo v naší tabulce.

Kompaktní vodník Antec Kühler H2O 620 - vyplatí se?
i Zdroj: PCTuning.cz

Poměr Cena/ Výkon

Díky vysoké ceně a relativně chabým výkonům se dalo očekávat,že na tom Antech Kühler H2O 620 nebude s poměrem cena/výkon nijak skvěle. A tato zvěst se také vyplnila. S cenou 51,41 Kč/°C rozhodně nepatří mezi přeborníky v našich žebříčcích. Ovšem věžím, že své majitele si i tento kousek najde.

Kompaktní vodník Antec Kühler H2O 620 - vyplatí se?
i Zdroj: PCTuning.cz

Hlučnost

Graf hlučnosti ventilátoru vám v této recenzi neukážeme a to z již zmiňovaného důvodu. Snímač otáček ventilátoru nebyl schopný smysluplně otáčky měřit,tudíž nebylo možné graf sestavit. Avšak na maximálních otáčkách se ventilátor projevoval velmi příjemně. Odhadem bych zařadil větrák s jeho hlučností do středu ostatních testovaných, není to sice nejtišší kousek, ale z půl metrové vzdálenosti hodnotím hluk ventilátoru kladně.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama