Konečně konec roku: Good riddance, 2021!
Článek Konečně konec roku: Good riddance, 2021!

Konečně konec roku: Good riddance, 2021!

Michal Rybka

Michal Rybka

19. 12. 2021 10:26 60

Seznam kapitol

1. Máte? Nemáme! 2. Rok dezinformací 3. Rozum nás opouští 4. Žijeme sci-fi! 5. Pošahaný rok

Rok 2021 skutečně nepatřil mezi ty nejlepší, které jsme zažili. Konečně se blíží konec – a snad nejen konec roku, ale všech trablů, které nám přinesl. Tenhle rok se všichni chovají jako cvoci – a já si jen přeju, aby se vrátil klid, mír a soudnost.

Reklama
Reklama

Důvod, proč se těším na konec roku 2021, je v tom, že asi nikoho nepotěšil. Podělalo se, co se dalo: grafiky stále nejsou, ty, které jsou, jsou za šílené peníze. Konzole taky nejsou – předobjednávka na PlayStation 5 pod stromečkem možná potěší, ale nenadchne. Věřili byste, že rok poté, co nebyly pod stromečkem konzole, nebudou pod stromečkem konzole? Já tedy ne!

Grafiky také nejsou. Tedy: Jsou jen ty zcela základní a pak také nejvyšší modely za zilion peněz. A občas, když se poštěstí a správný vítr vane od západu, se objeví i karty střední třídy – zhruba o polovinu dráž, než by měly stát. Disky naštěstí jsou, ale stále panuje částečný nedostatek čipů pro řadu aplikací. Výrobní a ani logistická situace není pořád naprosto v normálu – a díky tomu se nám rozjela pěkná inflace, nepřítel každého střádala.

Jediné, co se pravidelně updatuje, jsou nové a lepší verze koronaviru. Momentálně jsme u verze Covid-19 Omikron a lidé se ptají, co se stane, až nám dojde řecká abeceda. Já se naopak divím, že se pořád ještě držíme modelu 19 a nějaký větší update prostě neoznačíme jako novou verzi – no, asi se čeká až na rok 2022, ten tříletý produktový cyklus je takové optimum.

Lidé začínají být pořádně nervní a naštvaní a já se jim vůbec nedivím. Já jsem introvert a stav poloizolace snáším relativně dobře, ale pro normální extroverty to musí být peklo na zemi. Většina lidí, která se zabývá IT, je navyklá řešit problémy na dálku a pro ně to není až tak velká změna, snad jen s počtem požadavků na vzdálenou správu. Klasický extrovert ale potřebuje lidi, aby se cítil normálně a vyloženě miluje to, co typický „ajťák“ nesnáší: Drby u automatu na kafe, porady, standup meetingy, motivační nástěnky a tak – a toho je nyní ochuzen.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Pctuning