Krásné Vánoce a spoustu budoucích exponátů!
i Zdroj: PCTuning.cz
Historie Článek Krásné Vánoce a spoustu budoucích exponátů!

Krásné Vánoce a spoustu budoucích exponátů! | Kapitola 3

Michal Rybka

Michal Rybka

24. 12. 2014 14:00 5

Seznam kapitol

1. Z industriální éry 2. Hraní, design i „analogová“ nostalgie 3. Tak krásné Vánoce...

Doufám, že už jste všichni v klidu, dárky nakoupeny, kapr poražen, stromek nazdoben, byt vycíděn a teď už si můžete jenom užívat pohody! Chtěl bych vám popřát všechno nejlepší k Vánocům – a zvláště těm z vás, kteří buď navštěvují Alza Muzeum anebo ho dokonce podporují dárky! Letošní nadílka je obzvlášť bohatá!

Reklama

Celkem palba, co? Hora krásných darů, za které opravdu děkujeme! (Doufám, že jsem na žádného dárce nezapomněl, pokud ano, netrhejte mi prosím hlavu a jen se připomeňte :) A vyhlídky do příštího roku jsou ještě lepší: Máme přislíbený dar v podobě celé sbírky (o detailech pochopitelně mluvit nemůžu, ale opravdu se na to těším) a také rozjednané další akvizice s řadou zajímavých exponátů.

Nejpříjemnějším překvapením letošního roku pro mě byl ale objev dvou sérií retro počítačových časopisů, které vycházejí u vydavatelství Computec Media v Německu: Jedna řada se specializuje na hardware a její čísla letos pokrývala obecný vývoj IT, vývoj herního hardware a vývoj 3D akcelerace na PC. Ta druhá je ještě mnohem lepší, vydává ji eMedia GmbH, jmenuje se Retro Gamer a zabývá se jak herním hardware, tak i hrami. Je to čtvrtletník, ale luxusně udělaný. Tak například aktuální číslo 2015/1 pokrývá Commodore VIC20, Amstrad CPC 464, Amstrad PCW, Nintendo N64, systémy CD-i a nebo konzoli Atari Lynx. Navíc tam najdeme témata jako Pacman, historie interaktivních filmů, téma o francouzských herních vývojářích, sérii The Elder Scrolls a nebo téma o hrách unikátních pro Amstrady. Paráda!

Krásné Vánoce a spoustu budoucích exponátů!
i Zdroj: PCTuning.cz

Takže letos dostalo Alza Muzeum spoustu krásných dárků. Doufám, že i vy jste zažili úspěšný rok a pod stromečkem najdete hodně krásných dárků, ze kterých budete mít stejně velkou radost, jakou jsem zažil i já!

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama