PCTuning Článek

Krypto příležitost: Těžte Chia (XCH) na pevných discích 

Z. Obermaier
Z. Obermaier
10. 5. 2021 03:00 60 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Krypto farmaření, zcela nový způsob 2. Ideální počítač pro farmaření XCH 3. Založení peněženky a software 4. Plotting (zakládání farmy) 5. Farmařením k úrodě

Těžební horečka na GPU stále jede naplno, bylo je otázkou času, kdy se přesune na jiný druh hardware. Tentokrát se staly obětí pevné disky, ty se pomalu stávají vzácností. Chyťte příležitost za pačesy, já vytěžil na disku za týden dvě XCH mince. Při aktuálním kurzu to jsou 2000 USD!

Reklama
Reklama

Založení peněženky a software

Instalace je snadná, Chia Blockchain je kompletní systém. V jedné aplikaci máte peněženku, zakládáte své záhony i farmy, můžete obchodovat. Časem budou jistě přibývat i další funkce, zatím je aplikace celkem jednoduchá a tolik funkcí nemá.

Jak první navštivte web Chia a stáhněte si aplikaci pro Windows, Mac nebo Linux. Volba je na vás. Aplikaci nainstalujte. Budete muset asi povolit komunikaci ve firewallu - síť komunikuje s dalšími klienty v anonymní síti přes port 8444. Pokud se nemůžete připojit, tvůrci doporučují povolit na routeru uPnP službu.

Další postup znáte z mnoha peněženek, zvolte volbu na vytvoření nového, privátního klíče. Následujte instrukce na obrazovce včetně frází, které si uložte. To je dost zásadní věc, fráze co uvidíte na počátku představují váš přístup k peněžence a účtu. Jsou uložené lokálně v aplikaci, stačí ji spustit a jste přihlášeni. Není to úplně ideální s ohledem na bezpečnost, nějaké lokální heslo by nebylo špatné, protože vaše kódy jde z aplikace jednoduše exportovat a s nimi má do peněženy a účtu přístup kdokoliv. Takže se dá očekávat vlna malware zaměřeného na extrakci dat, chce to dávat pozor na to, co spouštít na vašem počítači. Ale to platí i jinde.


Takhle vypadá obrazovka se sekvencí kódů, která definuje váš účet. Pečlivě schovejte!

Po instalaci uvidíte následující obrazovku. Ta na levé straně skrývá několik záložek. Nás bude zajímat ta první Full Node. V ní totiž uvidíte status vašeho softu a sítě Chia. Na obrázku je vidět, že síť je připojená ovšem nikoliv synchronizovaná. Na to si musíte několik hodin počkat.

Nyní je vše synchronizované a vám nezbývá než začít zakládat záhony (PLOTs). Na to se podíváme v další kapitole. V tuto chvíli už předpokládám, že máte alespoň dva disky ve farmářském stroji připraveny k použití.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning