Které populární aplikace lidé nejvíc nenávidí. To neuhodnete #TYDEN  22. srpna 2022
i Zdroj: Pctuning
Internet Článek Které populární aplikace lidé nejvíc nenávidí. To neuhodnete #TYDEN 22. srpna 2022

Které populární aplikace lidé nejvíc nenávidí. To neuhodnete #TYDEN 22. srpna 2022 | Kapitola 4

Daniel Dočekal

Daniel Dočekal

22. 8. 2022 07:00

Seznam kapitol

1. To nejdůležitější, telegraficky, Internet, Webdesign 2. Hardware, software, mobilní aplikace, hry 3. Marketing, komunikace, bezpečnost, soukromí, právo 4. Sociální sítě, startupy, ekonomika, e-knihy

Zuckerberg nechápe, jak špatné je jeho metaversum. Ústav pro studium internetových idiotů už není. TikTok ovládá svět. AI generátory na obrázky z textů. Android 13. Děravý Zoom. Žumpa toxické pozitivity

Reklama
Reklama

Sociální sítě

TikTok nasadil AI pro generování pozadí pro příspěvky z textového zadání. Greenscreen filtr dodává poměrně dobré výsledky.

Snapchat+, placená verze s předplatným za 3,99 dolarů měsíčně, získala 1 milion předplatitelů a přidává nové funkce. Spuštěna byla na konci června.

LinkedIn býval praktickým, ale nezajímavým online Rolodexem. V posledních letech se z něj však stala žumpa toxické pozitivity a chrám, kde se dá plakat. Skvělé shrnutí. A k tomu jeden plačící CEO co si obdiv rozhodně nezískal.

Oracle v USA dělá audit algoritmů TikToku a dohlíží i na modely moderace. Prý aby nedocházelo k manipulaci čínskými autoritami. Ty by rozhodně Oracle pustily k skutečným algoritmům. To určitě.

YouTube Shorts bude dodávat vodoznaky, aby odradili od sdílení jinam. TikTok si na tom postavil marketing a sdílení jinam vůbec nevadilo.

TikTok nově umožňuje sdílet Příběhy na Facebook, Instagram. Zatímco jiné sítě se zoufale snaží sdílení obsahu zamezit.

Andrew Tate má ban na Facebooku i Instagramu. Dřívější kickboxer dostal vyhazov z reality show za napadení ženy. Na Twitteru už dříve ban za tvrzení, že „ženy nesou odpovědnost“ za to, že byly sexuálně napadeny.

Startupy a ekonomika

Stay calm. You are fired. Meditační aplikace Calm propustila pětinu lidí.

Zisk čínské společnosti Huawei za první pololetí klesl o 52 % kvůli oslabení poptávky. Příjmy poklesly o 5,9 % meziročně.

PayPal, pochopitelně, chystá zdražování. Ale i některé další záhadnější změny.

PayPal, pochopitelně, chystá zdražování.
i Zdroj: Pctuning
PayPal, pochopitelně, chystá zdražování.

Unity odmítlo „nepřátelské převzetí“ od AppLovin. Ve hře bylo 17 miliard dolarů

Galaxy Digital nekoupí BitGo, ti nedokázali dodat auditované finance za loňský rok.

Razorpay koupiliEzetap.


#TYDEN je e-mailing, který vychází v neděli večer. Ve webové podobě vychází v pondělí ráno na PCTuning.cz. jednotlivé „zprávičky“ se průběžně objevují na Twitteru @rychlofky.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning