Foto Proxima Centauri byl plátek salámu. Velmi sdílený plátek #TYDEN 8. srpna 2022
i Zdroj: Pctuning
Internet Článek Foto Proxima Centauri byl plátek salámu. Velmi sdílený plátek #TYDEN 8. srpna 2022

Foto Proxima Centauri byl plátek salámu. Velmi sdílený plátek #TYDEN 8. srpna 2022

Daniel Dočekal

Daniel Dočekal

8. 8. 2022 07:00 2

Seznam kapitol

1. To nejdůležitější, telegraficky, Internet, Webdesign 2. Hardware, software, mobilní aplikace, hry 3. Marketing, komunikace, bezpečnost, soukromí, právo 4. Sociální sítě, startupy, ekonomika, e-knihy

Visa půjde k soudu, Meta rovněž. Čeští dezinformátoři Tušl a Čermák jdou do vazby. 40 let C64. Stadia nekončí. Instagram přichází o uživatele. Midjourney, další AI co tvoří obrázky. 19 let MySpace.

Reklama
Reklama

#TYDEN (týdenní přehled) je e-mailing, který vychází v neděli večer. Ve webové podobě vychází v pondělí ráno na PCTuning.cz. jednotlivé „zprávičky“ se průběžně objevují na Twitteru @rychlofky.

Visa půjde k soudu, za napomáhání Porhubu monetizovat dětskou pornografii. O pár dní později Visa (ale i Mastercard) končí s MindGeek, vlastníkem Pornhubu.

Meta míří k soudu. Z nemocnic v USA získávala přes trasovací nástroj (opět Meta Pixel) údaje o lidech a ty poté poskytovala dalším subjektům.

Výborné. Etienne KLEIN se omluvil za to, že před několika dny vyfotil kolečko salámu a na Twitteru ho označil za fotku hvězdy Proxima Centauri. Uvěřily tisíce lidí a reakce násobně překročily fotky skutečných hvězd, které vědec zveřejňuje.


Telegraficky

BMlistVisualize Valuesqlite linesPlaycode – JavaScript Playground ■ Wine 7.14 je venkuipcalc ■ Linux 5.19 je venku. ■ Linux Mint 21 je venku ■ Who Wrote se hodí pro Wikipedii ■ Go 1.19 je venkufauxpilotKlipperuserreconOpenStax


Internet, webdesign

Patrik Tušl a Tomáš Čermák, známí dezinformátoři, jdou do vazby. Hanobení národa, rasy, etnické skupiny a podněcování k nenávisti vůči skupině osob. Doufejme, že nebudou jediní a že ti ostatní pochopí, že dělají něco protizákonné.

Indická vláda bojuje proti „fake news“, ve skutečnosti cílí na protivníky a kritiky

Flightradar24 neustál zájem o let SPAR19. Nancy Pelosi letící na Taiwan.

Tor hraje s Ruskem přetahovanou. Bojuje proti snahám Ruska cenzurovat a omezovat přístup k Internetu. A daří se mu.

Google chystá nejen Analytics 4. Je tu také nový Google Tag.

Děravý Download manager plugin pro Wordpress (100.000+ instalací). Autor nereagující, opravu nakonec museli zařídit objevitelé (WordFence) a WordPress.org. Detaily v High Severity Vulnerability Patched in Download Manager Plugin

HBO Max a Discovery+ čeká spojení. V roce 2023 v USA, další regiony o rok později.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning