Lenovo Yoga 330-11IGM: test levného 2 in 1
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek Lenovo Yoga 330-11IGM: test levného 2 in 1

Lenovo Yoga 330-11IGM: test levného 2 in 1 | Kapitola 2

Jakub Mokříš

Jakub Mokříš

22. 8. 2018 03:00 9

Seznam kapitol

1. Představení a obsah balení 2. Kvalita zpracování a design 3. Klávesnice a touchpad 4. Displej, zvuk
5. Výkon procesoru 6. Výkon GPU 7. Závěr

Zařízení 2 in 1 jsou docela populární především díky nízké ceně. Ačkoliv se výrobci obvykle chlubí tím, že v sobě nesou výhody tabletu i laptopu, jsou to pořád spíše ty laptopy, které lze občas využít jako takový trošku těžkopádnější tablet. Uvidíme, jak si povede Lenovo Yoga 330 se čtyřjádrovým celeronem N4100 a Windows 10 za osm tisíc.

Reklama

Otevření, respektive vyklopení displeje pak přinese pocit solidnosti díky příjemně tuhým, kovovým kloubům. Ty při bližším pohledu vypadají, že nějaký ten pátek rozhodně vydrží. Lesklý displej ale dává tušit, že práce zády k oknu nebude to pravé. Je to ale daň za větší univerzalitu tohoto „tabletonotebooku“.

Lenovo Yoga 330-11IGM: test levného 2 in 1
i Zdroj: PCTuning.cz

Před prvním zapnutím jsem ještě byl zvědav, jaké všechny konektory se podařilo Lenovu do Yogy vměstnat. Na pravé straně je to HDMI, USB 3.0 a USB 3.1 gen 1. Dále zapuštěné minitlačítko na restart do továrního nastavení a zapínací tlačítko. To je podsvícené, při uspání jakoby „dýchá“.

Lenovo Yoga 330-11IGM: test levného 2 in 1
i Zdroj: PCTuning.cz

Protější strana pak ukáže konektor nabíjení, USB 2.0, čtečku paměťových karet a audio jack. Reproduktory jsou umístěné skoro v rozích blíže k uživateli na spodní části. Tím je bohužel poznamenán i jejich zvuk, pokud je Yoga v poloze „na notebook“. O poznání lepší to je, když je klávesnicí dolů, což je optimální třeba pro sledování filmů.

Dojem malinko kazí široké rámečky kolem displeje. Na druhou stranu jsem zkoušel celý panel s displejem přeměřovat a typický, o stupeň větší rozměr 13,3”, už by se stejně nevešel. Navíc, větší úhlopříčka by znamenala i vyšší spotřebu a menší výdrž na baterku. U takhle přenosných zařízení, kde je ale cena v žebříčku priorit hodně vysoko, bude vždy zapotřebí nějaký kompromis.

Lenovo Yoga 330-11IGM: test levného 2 in 1
i Zdroj: PCTuning.cz

Zavřený 2 in 1 je hezky kompaktní, ačkoliv hmotnost 1250 gramů už pocítíte. Při otevření „na notebook“ jsem zkusil Yogu chytit rukou za roh základny s klávesnicí a zvednout. Nijak dramaticky, ale přeci jen je znát levnější konstrukční provedení a lehké prohnutí plastového šasi.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama