PCTuning Článek

Lenovo Yoga 330-11IGM: test levného 2 in 1

Jakub Mokříš
Jakub Mokříš
22. 8. 2018 01:00 9 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Představení a obsah balení 2. Kvalita zpracování a design 3. Klávesnice a touchpad 4. Displej, zvuk
5. Výkon procesoru 6. Výkon GPU 7. Závěr

Zařízení 2 in 1 jsou docela populární především díky nízké ceně. Ačkoliv se výrobci obvykle chlubí tím, že v sobě nesou výhody tabletu i laptopu, jsou to pořád spíše ty laptopy, které lze občas využít jako takový trošku těžkopádnější tablet. Uvidíme, jak si povede Lenovo Yoga 330 se čtyřjádrovým celeronem N4100 a Windows 10 za osm tisíc.

Reklama
Reklama

N4100 nemá ambice sloužit jako procesor pro úlohy vyžadující vysoký výkon. Ano, Photoshop na to spustit půjde, ti nejodvážnější by se možná pustili i do střihu videa, ale k tomu skutečně procesor navržen nebyl.

Výkon jsem tedy porovnal opět jen s tím, co jsem měl k dispozici. Tím byl Intel Core i5-2540M, který mám ve svém pracovním laptopu, potom Intel Core i5-4690K ze staršího, ale pořád dostačujícího herního stroje a spíše pro zajímavost jsem do porovnání zařadil i AMD Ryzen 1700X.

Jak je vidět, tak i přesto, že N4100 má navrch počtem fyzických jader, tak ho o dva bodíky překonává i5-2540M, což je, procesor pro střední třídu laptopů, který Intel vypustil v prvním čtvrtletí roku 2011. Další dva procesory ve srovnání už ho s jistotou překonávají.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning