Lenovo Yoga 330-11IGM: test levného 2 in 1
PCTuning Článek

Lenovo Yoga 330-11IGM: test levného 2 in 1

Jakub Mokříš

Jakub Mokříš

22. 8. 2018 03:00 9

Seznam kapitol

1. Představení a obsah balení 2. Kvalita zpracování a design 3. Klávesnice a touchpad 4. Displej, zvuk
5. Výkon procesoru 6. Výkon GPU 7. Závěr

Zařízení 2 in 1 jsou docela populární především díky nízké ceně. Ačkoliv se výrobci obvykle chlubí tím, že v sobě nesou výhody tabletu i laptopu, jsou to pořád spíše ty laptopy, které lze občas využít jako takový trošku těžkopádnější tablet. Uvidíme, jak si povede Lenovo Yoga 330 se čtyřjádrovým celeronem N4100 a Windows 10 za osm tisíc.

Reklama
Reklama

Lenovo je známou a na našem trhu zavedenou značkou. Zejména v segmentu levnějších notebooků „na doma“ má rozhodně co nabídnout, ačkoliv od mnoha uživatelů slýchám stížnosti na kvalitu provedení, špatnou odolnost a celkově nízkou životnost například kloubů displeje. Takže jsem byl sám hodně zvědav, jaké dojmy si odnesu z používání testovaného kousku.

Lenovo Yoga 330-11IGM: test levného 2 in 1

U zařízení této kategorie nemá asi moc smysl dělat nějaké hlubší analýzy a benchmarky. Z ceny i parametrů musí být každému jasné, že výkon na hry, práci s videem, grafiku nebo konstrukce v CADu tu rozhodně nebude. Od začátku jsem počítal s tím, že Yoga 330 je primárně určena do prostředí škol, zasedaček, případně na nenáročné domácí použití a spíše konzumaci obsahu, než jeho tvorbu.

Samotné balení je spíše účelné. Krabice z barevně nepotištěného kartonu v sobě bezpečně skrývá skutečně jenom to nejnutnější. Samotné zařízení je pevně uchyceno uprostřed jakési pěnové formy, která jej dobře chrání před otřesy i nárazy. Dále je přítomna nabíječka a samozřejmě nějaké návody a „zábavné“ čtení ohledně záruk, rizik, epilepsií a podobně.

Lenovo Yoga 330-11IGM: test levného 2 in 1

Po vybalení a nasátí typické vůně nové elektroniky jsem se zaměřil na první dojem, který ve mně 2 in 1 vyvolává. Designově je to trošku nuda, ale na druhou stranu Yoga přinejmenším vizuálně zapadne jak do kanceláře korporátu, tak na studentskou kolej. Pokud ale chcete, aby vaše zařízení o vás i něco prozrazovalo, případně zapadalo do nějakého vašeho výraznějšího stylu, tak tady asi moc nepochodíte. Sympatický je i malý napájecí adaptér, který má kabel dlouhý přesně dva metry.

Lenovo Yoga 330-11IGM: test levného 2 in 1

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning