PCTuning Článek

Levné procesory AMD: Athlon X4 880K a Athlon X4 845

Michal Šimonek
Michal Šimonek
29. 8. 2016 03:00 57 Sdílej:

Seznam kapitol

1. AMD Godavari a Carizzo v rychlé teorii 2. Athlon X4 880K a Athlon X4 845 3. Testovací systém a metodika 4. Testy pamětí a výpočty 5. Testy AIDA64, šifrování a komprese 6. Testy rendering a převod videa
7. Herní testy a 3D Marky 8. Spotřeba a přetaktování 9. Přetaktování Athlonu 880K 10. Maximální přetaktování Athlonů pro benchmarkování 11. Závěrečné hodnocení

Na PC Tuningu vám až na pár výjimek přinášíme recenze výkonných a pro většinu lidí dražších procesorů. Mnozí by možná rádi uvítali také levnější procesory a radu, jak takovou sestavu poskládat. Lze to do 15 tisíc korun? Dnes pro vás otestujeme dva levnější AMD procesory do socketu FM2+.

Reklama
Reklama

Podíváme se prvně na testy AIDA64 a výpočtové vlastnosti procesorů, jak obstarožního benchamrku SUperpi na jedno jádro, tak modernějších alternativ jako GPU PI přes CPU a nebo y-cruncher. Uvidíme, zda Athlon X4 845 je schopný i přes nižší takt důstojně stačit na Athlon X4 880K.

V testu propustnosti pamětí je na tom o něco lépe Athlon X4 880K, rozdíly jsou zanedbatlené, hlavní roli má vyšší takt procesoru Godavari.

 

V Superpi je vidět obrovský skok a výhra pro Athlon 845. Pro zajímavost, v tomto benchmarku je to s přehledem nejrychlejší AMD všech dob. Výkon v tomto testu je takt na takt srovnatelný přibližně s procesory Core 2 Quad s jádrem Penryn. Snad také Zen předvede minimálně podobný, ne-li lepší výsledek... V GPU Pi je o trošku rychlejší Athlon 880K, v y-cruncher však Athlon X4 845 překonává znovu výše taktovaný procesor.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning