PCTuning Článek

Levné procesory AMD: Athlon X4 880K a Athlon X4 845

Michal Šimonek
Michal Šimonek
29. 8. 2016 01:00 57 Sdílej:

Seznam kapitol

1. AMD Godavari a Carizzo v rychlé teorii 2. Athlon X4 880K a Athlon X4 845 3. Testovací systém a metodika 4. Testy pamětí a výpočty 5. Testy AIDA64, šifrování a komprese 6. Testy rendering a převod videa
7. Herní testy a 3D Marky 8. Spotřeba a přetaktování 9. Přetaktování Athlonu 880K 10. Maximální přetaktování Athlonů pro benchmarkování 11. Závěrečné hodnocení

Na PC Tuningu vám až na pár výjimek přinášíme recenze výkonných a pro většinu lidí dražších procesorů. Mnozí by možná rádi uvítali také levnější procesory a radu, jak takovou sestavu poskládat. Lze to do 15 tisíc korun? Dnes pro vás otestujeme dva levnější AMD procesory do socketu FM2+.

Reklama
Reklama

Následující část bude zajímat také nemálo z vás, podíváme se na výsledky ve hrách. Zopakuji, že grafickou kartu k těmto procesorům tvořilo takové cenové optimum, to jest Radeon R7 370 v provedení Strix. Stejně by posloužila případně GTX 950. To jsou karty, které se cenou i výkonem k těmto procesorům hodí.

Téměř identický výsledek pro oba dva procesory. V 3D Marku tedy plichta.

Také v Catzilla je skoro stejný výsledek, nicméně měřitelný rozdíl bodů tu je.

Na hry je vhodnější, podle mých měření, Athlon 880K. Rozdíly nejsou veliké, například ve hře Witcher nulové. Ale naopak v Counter Strike:GO už je rozdíl snímkové frekvence přes 20 %! Ve většině případů je rozdíl v herním výkonu v rámci 5 %. Zde možná hraje vliv znovu malá L2 cache a možná i PCIe běžící jen na x8 v případě Athlonu 845.

Výkon máme za sebou, ten procesorový vypadal slibněji u Athlonu 845, v hrách se o něco lépe předvedl odemčený Athlon 880K. Na samotné zhodnocení a závěr is ještě pár kapitol počkejme. Čeká nás totiž pohled na taktování a i provozní podmínky.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning