PCTuning Článek

Levné procesory AMD: Athlon X4 880K a Athlon X4 845

Michal Šimonek
Michal Šimonek
29. 8. 2016 01:00 57 Sdílej:

Seznam kapitol

1. AMD Godavari a Carizzo v rychlé teorii 2. Athlon X4 880K a Athlon X4 845 3. Testovací systém a metodika 4. Testy pamětí a výpočty 5. Testy AIDA64, šifrování a komprese 6. Testy rendering a převod videa
7. Herní testy a 3D Marky 8. Spotřeba a přetaktování 9. Přetaktování Athlonu 880K 10. Maximální přetaktování Athlonů pro benchmarkování 11. Závěrečné hodnocení

Na PC Tuningu vám až na pár výjimek přinášíme recenze výkonných a pro většinu lidí dražších procesorů. Mnozí by možná rádi uvítali také levnější procesory a radu, jak takovou sestavu poskládat. Lze to do 15 tisíc korun? Dnes pro vás otestujeme dva levnější AMD procesory do socketu FM2+.

Reklama
Reklama

Protože tu máme Athlon X4 880K, je jasné, že takový procesor je potřeba vyzkoušet v přetaktování. Prvně zkusíme, co zvládne na základní napětí, které uchladí v přetaktování i boxovaný chladič. Nemusíte se bát ani nákladů na základní desku. Na FM2+, pokud nemíníte bortit rekordy, postačí i celkem laciná a přesto zároveň obstojně vybavená.

Procesor šel s defaultním napětím přetaktovat na solidních 4600 MHz. Paměti jsem nastavil na Xtreme Memory Profile, na 2400 MHz. Lehce jsme zvýšil také frekvenci APU-NB, která výkonově také dopomáhá rychlejší odezvě.

Jak se skok výkonu projevil ve výsledku? Mám zde několik grafů, které jsem naměřil. Myslím, že se Athlon 880K takto přetaktovat vyplatí...

Po přetaktování na 4600 MHz je Athlon 880K je jednovláknový výkon v CinebenchR10 stejný jako u Athlon X4 845 na svém základu (jako zajímavost).

Přínos přetaktování je v grafech jasně vidět. Nejvíce pak i ve hrách WOT (skoro o 10 FPS) a nebo v renderingu a prácis videem. Tohle je takový bonus dnešního dražšího sourozence Athlonu. Athlon X4 845 prakticky nepřetaktujete. Má uzamčený násobič a i část logiky jižního můstku v procesoru. Reálné je u něj navýšení asi tak o 100 MHz, pak vám totiž začnou vypadávat SATA, PCIe, USB apod.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning