LianLi "TestBench series" - řešení pro overclockery 2/2 | Kapitola 3
Seznam kapitol
Jak jsem sliboval včera, hned dnes tu máme druhý díl takové mini série o bench-test sérii skříní společnosti LianLi. Včera jsme si představili první dva zástupce a dnešní pokračování bude probíhat v podobném duchu, jelikož nám také dva kousky ještě zbývají. Troufám si říci, že možná i o něco zajímavější modely, tak pojďme na to!
A pomalu ale jistě jsme v poslední čtvrtině tohoto dvoudílného článku a máme tu zároveň poslední testovaný kus od firmy LianLi. Pro něj si výrobce zvolil označení T1, které příliš nechápu, nicméně pokud uvedu přezdívku „spider“, asi si každý vzpomene na nedávno uveřejněnou novinku na našem serveru.
Pavouk je sice z kategorie bench-test skříní, nicméně bych ho spíše řadil do kategorie kam spadá např. V úvodu vzpomínaný Antec Skeleton, který se sice také tváří jako bench-test case, ale rozhodně jí není. Model T1 je této kategorii přeci jen blíže a jeho použití pro účely testování je naprosto bez problémů možné, nicméně spíše vidím jeho kupce mezi mladými nadšenci, kteří se sice často hrabou v hardware a ocení tak otevřenost této skříně, ale nevěnují se naplno extrémnímu taktování či chlazení. Teď ale specifikace:
Z ní je patrno, že se jedná opět o ITX case bez podpory jiné platformy. Toto mě upřímně dosti překvapuje, protože bych čekal, že LianLi přeci jen nabídne více produktů určených pro opravdové overclockery. Nicméně asi výrobce ví, co si trh žádá a nějakého dalšího řešení pro fullATX desky se třeba dočkáme v brzké budoucnosti.
Pokud na T1 nebudu koukat jako na bench-test skříň, tak se jedná bezpochyby i jedinečný a originální nápad, který mezi výrobci seriových skříní nemá obdoby a jistě ta to case bude zdobit kdejakou domácnost, ale i kdejaký veletrh.
Pavouk se čtyřma nohama - zvláštní...
Pojďme tedy na rozbor. T1 je opět nabízena ve třech, již dobře známých, odstínech, takže LianLi už pravděpodobně nepřekvapí a zároveň přetrvává můj názor, že nejatraktivněji vypadá právě červená (nejdražší) varianta.
Pokud začnu popis podle učebnice biologie, tak hlavní pro nás bude asi tzv. Hlavohruď. Zde totiž budeme usazovat základní desku, ale také pevný disk a optickou mechaniku. Ptáte se, jak je možné, že se sem všechno vejde? Jednoduše!
Jak se krásně směje bez hardware...
Desku můžeme použít pouze velikosti ITX, jak jsem již avizoval. Pevný disk se vměstná sice 3,5“, ale samozřejmě pouze jeden a uložení je obdobné jako v případě modelu Q-06, tedy těsně pod základní desku. A ještě pod to je možné uchytit optickou mechaniku, zde jsme však omezení na tzv. Slim provedení z notebooků. Tu už dnes díky SATA redukcím není problém zapojit přímo na desku.
Optickou mechaniku jedině z notebooku - tedy slim 5,25".
Samotná tato konstrukce je tvořena velmi jednoduše – naohýbaným kusem 2mm hliníkového plechu, který tím zároveň získal pevnost. Poté stačilo osadit distančními sloupky a na vhodných místech vyfrézovat drážky a vyvrtat otvory pro šrouby – a máme „hlavohruď“ skoro hotovou.
Disk se ale vejde 3,5", takže dospělák...