LianLi "TestBench series" - řešení pro overclockery 2/2 | Kapitola 4
Seznam kapitol
Jak jsem sliboval včera, hned dnes tu máme druhý díl takové mini série o bench-test sérii skříní společnosti LianLi. Včera jsme si představili první dva zástupce a dnešní pokračování bude probíhat v podobném duchu, jelikož nám také dva kousky ještě zbývají. Troufám si říci, že možná i o něco zajímavější modely, tak pojďme na to!
Ještě pod popisovaným dílcem je totiž kousek další, který není však přímo závislý. Je možné jej dle potřeby naklápět v rámci kloubu a ten slouží v podstatě jako spodní kryt komponent a zpevňovací prvek celé konstrukce. Zde má svoje místo navíc i dvojice funkčních tlačítek, která jsou naprosto totožná s předchozími modely. Opět tedy platí výtka k malému resetu, ale počtvrté se opakovat...:(
Ty tlačítka jsou mi odněkud povědomá?!
Z boku celé konstrukce pak najdeme ještě plastovou průchodku pro tažení kabelů – aby zbytečně nepřekážely vně konstrukce, což velmi oceňuji a navíc se není třeba bát poškození kabelu o hranu plechu, právě díky plastové objímce.
Tento spodní dílec by bylo teoreticky možné považovat za jakýsi hlavní rám celé konstrukce. Na rozích zde totiž najdeme kloubové uchycení všech čtyř nohou a v zadní části také zadečku. Je asi jasné, k jakému účelu bude u T1 zadeček sloužit. Samozřejmě sem instalujeme zdroj a naštěstí již nejsme limitováni rozměry. Je totiž možné instalovat všechny ATX zdroje, snad až na extrémně výkonné varianty, které disponují větším (delším) krytem. Zdroje je samozřejmě uchycen za pomoci čtveřice šroubů a instalovat ho, je možné pouze ventilátorem dolů. Zakrytován je navíc pouze ze stran.
Zdroj vždy ventilátorum dolů, ale jinak se dá naklápět dle libosti.
A tím se dostáváme k poslední části této skříně, kterou jsou nožičky. Ty jsou na pavouka v podivném počtu – čtyř, nicméně asi by se nepříjemně manipulovalo se všemi osmi nožkami, kdybychom chtěli zachovávat biologické předpoklady. Asi je tento pavouk chudák nějaký zmutovaný. Nicméně nožičky je možné nastavit v určitém úhlu, navíc ve dvou kloubech, takže záleží pouze na vás, zdali chcete pavouka vysokého, či širokého.
Jednoduchý a přitom úžasně funkční systém kloubů na nožičkách.
Systém zajištění je pak až překvapivě jednoduchý a spočívá vlastně pouze v dotažení dvou šroubů na každé nožce. I toto řešení naprosto dostačuje a konstrukce je velmi pevná, ale samozřejmě postavit se na ní nemůžete. Nožky jsou vytvořeny z hliníkových U profilů, přesně vyřezaných pro tyto účely. Na dotykové straně u podstavce jsou pak opatřeny gumovým návlekem, aby nepoškodily desku stolu, apod. Tyto „ponožky“ navíc zajišťuji stabilitu na podložce.
Že by chtěl podrbat na bříšku?.
Zároveň se nám ještě nabízí pohled na spodní stranu, kde je zajímavá „vychytávka“ od společnosti LianLi. Až nápadně mi připomíná držák šroubováků z Tesca za 30,-Kč, nicméně odborně se tomu říká Cable Management Kit. Ten můžete zakoupit i samostatně a lze jej použít u většiny skříni od LianLi. V podstatě jde jen o gumový odlitek v takovém tvaru, aby mezi jednotlivá žebra bylo možné uchytit kabel. V našem případě se však tento prvek opravdu velmi hodí, jelikož kabeláž by mohla být problémem, když je case úplně otevřená. Tento mechanismus nám dovolí kabeláž alespoň nějakým způsobem upravit a zajistit základní cable-management. Příjemné je i barevné zvýraznění okraje, takže pro T1 za toto dával určitě palec nahoru.
Tzv. cable management kit se bude jistě hodit v tomto případě.
Zhodnocení
A v podstatě se pomalu dostáváme k závěru. Jsem si vědom, že popis tohoto kousku byl o nějaký ten řádek kratší, než u předchozích modelů, nicméně bylo by asi zbytečné zde plodit haldy textu, když stejně nejvíce prozradí fotografie. Model T1 alias „Spider“ je pro mě velmi příjemným překvapením mezi počítačovými skříněmi obecně. Řekl bych, že se jedná o takový designový výkřik podobně, jako tomu bylo u Antecu a jejich Skeletonu. Nicméně jsem si zároveň jistý, že tento pavouk si najde své příznivce, kteří nebudou váhat investovat částku kolem 2500,-Kč za něco tak originálního.
A ještě fotečka s hardware - no sluší mu, ne? I když deska je opačně...
Navíc, pokud by měl někdo chuť T1 ještě trošku přikrášlit, tak by se mohla stát velmi atraktivní casemoddingovou úpravou. Já především oceňuji výrobce, tedy LianLi, že se rozhodl tento netypický kus hliníku pustit na trh a snad se takových zajímavostí objeví ještě několik.
Pokud mám však hodnotit ze strany overclockingu, tedy case pro bench-testing, tak bude asi T1 zklamáním. Díky omezenosti pouze na ITX platformu bude využití minimální, navíc nenabízí žádné možnosti dalšího chlazení, apod. Takže pro mě bude model T1 výrazně vybočovat z řady předchozích a řadím ho spíše mezi unikátní designové výstřelky.