Mimořádné vydání: Je to tady! Je konec světa! Nebo ne?
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Mimořádné vydání: Je to tady! Je konec světa! Nebo ne?

Mimořádné vydání: Je to tady! Je konec světa! Nebo ne?

Michal Rybka

Michal Rybka

21. 12. 2012 08:00 45

Seznam kapitol

1. Úvahy už jsou zbytečné 2. Sice nevíme proč... 3. ...ale bylo to jasné od začátku! 4. Skynet to nebyl
5. Kim Čong-un se nevyjádřil 6. Zbývá Hitler nebo Facebook 7. Je prostě konec.

Vážení přátelé! Dostalo se mi ojedinělé cti, abych se s celým světem rozloučil v den jeho zániku. Podle předpovědí k 21.12.2012 kolem nás nyní panují teploty kolem 1000 °C, na hlavu se nám řítí meteority, planetu trhá gravitace jádra Galaxie a asi nejde internet, takže tento poslední článek světa ani nečtete. Nevadí, stejně by mi prémie neměly kam přijít.

Reklama

Konec světa je vlastně celkem pohodový den, protože už nemusíme řešit prezidentské volby, lednové zvýšení DPH, Hegerovy nápady na ozdravění národa formou dalších omezení svobod, následující školní semestr a nebo doplacení hypotéky či splacení úvěrů za dárky na Vánoce. Protože svět kolem končí, není nutné, abychom se nadále honili za dárky, smejčili byty, opakovali si koledy a nebo sháněli pití na Silvestra. Pokud už máte dárky nakoupené, tak si je v klidu rozbalte, užijte si je než se roztaví, a vypijte lahve, než se utopí v oceánu lávy. V klidu můžeme zrekapitulovat, kde jsme jako lidstvo udělali chybu a proč jsme dnes skončili.

Mimořádné vydání: Je to tady! Je konec světa! Nebo ne?
i Zdroj: PCTuning.cz

Náměstek ministra financí Leoš Heger, zdroj: týden.cz

Dnešní úvahu pojmu v přátelském duchu, takovou tu rekapitulaci po špatném konci, asi jako povídání s fotbalisty poté, co projeli klíčový zápas, a nyní se v šatně ukrývají před fanoušky, přičemž předstírají do kamer hlubokomyslné rozbory situace a kají se ze svých hříchů. Tuto úvahu ovšem píši o den dříve, aniž bych tušil, která z forem apokalypsy v pátek přijde a dorazí naši kocovinu ze čtvrteční pijatiky s přáteli. Dovolte mi, abych si zaplácal a zamudroval, protože až apokalypsa přijde, tak přízemní témata, co mi tu nadhazuje editor, budou zcela irelevantní. Reklamace, nákupy, benchmarky, připravované produkty – jak na to přišel? V pátek je konec světa, ale najdou se stále blázni, co se tváří, jako že potom ještě něco bude.

Mimořádné vydání: Je to tady! Je konec světa! Nebo ne?
i Zdroj: PCTuning.cz

Hle, podívejte se na ty zoufalé roadmapy výrobců procesorů a grafik, které sahají daleko, daleko za konec světa, jak byl Mayi předurčen! Hleďte na tu marnost, na veškerý ten pozemský lesk, jehož smysl se s dneškem navždy vytratil! Dnes již mají stejnou hodnotu, jako plány Tomáše Bati na vytvoření levné, ale účinné infrastruktury ČSR, ty jeho bláhové plány na dálnici od Aše až po Mukačevo. Ty sny, které se ztrácí, zatímco se rozpadá zemská kůra... Ti bláhoví turisté, kteří prchli před zkázou do Mexika, ale i tam zjišťují, že zahynou, jenom to kvůli letenkám a předraženým baleným vodám z rukou místních spekulantů budou mít výrazně dražší!

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama