Mládí Billa Gatese, aneb kterak Bill k počítačům přišel
Článek Mládí Billa Gatese, aneb kterak Bill k počítačům přišel

Mládí Billa Gatese, aneb kterak Bill k počítačům přišel

Pavel Tronner

Pavel Tronner

17. 11. 2015 12:00 5

Seznam kapitol

1. Mládí Billa Gatese 2. Vynikal už v kolébce 3. Setkání s počítačem 4. Lakeside Programming Group 5. Traf-O-Data 6. Harvard

Ať už je nám Bill Gates sympatický, či ne, nelze mu upřít velice důležitou roli v mikropočítačové revoluci. Jasně, lidé jsou nahraditelní a dá se předpokládat, že kdyby se jí z nějakého důvodu neujmul právě Gates, objevili by se jiní. Možná by historie byla i výrazně lepší. Gates však byl v pravý okamžik na správném místě.

Reklama
Reklama

O mládí Billa Gatese si dnes povíme více proto, abychom popsali ten zaniklý svět „mikropočítačových revolucionářů“. Gates patřil ke generaci, díky které dnes máme naše počítačové miláčky na našem stole. A – alespoň v mládí – byl nesporně vynikajícím programátorem, který mnohé dokázal. Nemusíme jej či jeho vrstevníky milovat, ale alespoň kapku vděčnosti a ocenění si rozhodně zaslouží.

 „Vilík ze Seatlu“ bývá často porovnáván s „Stevem ze San Francisca“, přičemž velmi mnozí v tomto klání dvou významných osobností favorizují právě Steva Jobse. Je třeba si ale připomenout konstatování Chucka Peddla ohledně těchto dvou kohoutů na jednom počítačovém smětišti – není nic ďábelského na Billu Gatesovi ani božského na Stevu Jobsovi. Dnes, když je Bill Gates již bezpečně v důchodu a Steve Jobs bezpečně mrtev, je tento dávný spor již přeci jen přežitý a nikdo si kvůli němu trhat občanku nebude. Leč v devadesátých létech to bylo zajímavé téma a z hlediska historie mikropočítačů jej nelze pominout.

Mládí Billa Gatese, aneb kterak Bill k počítačům přišel

"" by Joi Ito from Inbamura, Japan -
Steve Jobs and Bill Gates on Flickr
. Licensed under CC BY 2.0 via Commons.

Pokud bychom se podívali, jak každý z nich viděl svého soupeře, tak Steve Jobs tvrdil, že Gates je člověk bez fantazie a bez vkusu, zatímco Bill Gates Jobse osočoval, že nerozumí technologii, kterou tak halasně propaguje. Oba dva si mohli podat ruce ve své komplikovanosti, ani jeden nepatřil k těm všeobecně oblíbeným lidem, které si okolí považuje, ba užívá. O Gatesovi jeho bývalý učitel prohlásil, že šlo o nepříjemného kluka, kterého nikdo neměl moc rád. Kdyby Američané znali úsloví o osině v... jisté části těla, určitě by je tento bývalý pedagog použil.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning