Monster Hunter World – RPG jenom o lovení příšer
PCTuning Článek

Monster Hunter World – RPG jenom o lovení příšer

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

20. 8. 2018 03:00 12

Seznam kapitol

1. Prodejní trhák 2. Ačkní RPG východního střihu 3. Příšery se nevzdávají 4. Pot a dřina
5. Složitější, zato méně účinné 6. Grafika hry 7. Závěrečné shrnutí, hodnocení hry

Přibližně půl roku po vydání konzolové verze hry se Monster Hunter: World s velkou pompou dostává také na PC. S sebou si přibalila majestátní příšery a hromadu možností jak je ulovit. Je jen na vás, zda potvory budou dále tyranizovat svět, nebo dají pokoj. Jak převážně konzolová série silně východního ražení funguje na PC tady v Evropě?

Reklama
Reklama

Herní série Monster Hunter (bez různých spin-offů, jako například Monster Hunter: Frontier G nebo Monster Hunter Online) doposud byla ryze konzolová záležitost, která navíc moc nebodovala u západního publika, a to ani přes velmi slušné herní kritiky. Na vině nejspíše byla strmá křivka učení, poměrně složité uživatelské rozhraní a některé ovládací prvky. Ale to už je v tuto chvíli vedlejší.

Důležitější je, že Capcom se nepříznivou situaci rozhodl změnit právě s Monster Hunter: World, kterou přivedl také na PC, a kterou tlačí i na evropském a americkém trhu.

Monster Hunter World – RPG jenom o lovení příšer

Ulovit dinosaura v podání Monster Hunter: World je obtížné i s partou šikovných přátel.

Pokud pravidelně čtete zprávy z technologického světa, třeba i tady na PC Tuningu, potom moc dobře víte, že z akčního RPG Monster Hunter: World se stal pořádný hit. Velmi dobře se mu vedlo na konzolích, kde se k dnešnímu dni prodalo přes osm milionů kopií, nadstandardní zájem však hlásají také PC. Monster Hunter: World v den svého vydání hrálo na Steamu souběžně 240 tisíc hráčů (rekord je 330 tisíc lidí), což z tohoto titulu udělalo vůbec nejhranější hru japonské produkce.

Z toho také vyplývá, že Monster Hunter: World se na Steamu zároveň stal nejprodávanější novou hrou, přičemž zájem o něj projevilo více hráčů než třeba i o české akční RPG Kingdom Come: Deliverance.

Cílem dnešní recenze proto není odpovědět na otázku, zdali je Monster Hunter: World skutečně zábavná, jako spíš na otázku, jak se hraje a zdali bude bavit zrovna vás. A k tomu přidám svoje dojmy z technické stránky počítačové verze hry.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning