MSI A88X-G45 Gaming: luxusní design i výbava
Článek MSI A88X-G45 Gaming: luxusní design i výbava

MSI A88X-G45 Gaming: luxusní design i výbava

Aleš Kaňák

Aleš Kaňák

6. 5. 2014 03:00 7

Seznam kapitol

1. Pár slajdů úvodem 2. Představení desky 3. Detailní pohled 4. Popis napájení 5. BIOS 6. BIOS – další screenshoty 7. Software 8. Software – pokračování
9. Testovací sestava a metodika 10. Benchmarky I. – Paměťová propustnost 11. Benchmarky II. – Výkon procesoru 12. Benchmarky III. – Grafický výkon 13. Benchmarky IV. – Propustnost rozhraní 14. Spotřeba a teploty 15. Měření napětí a přetaktování 16. Závěrečné hodnocení

Nové APU Kaveri od AMD už znáte docela důvěrně. Je na čase podívat se i na nějakou zajímavou základní desku pro FM2+. Zvolili jsme to nejlepší, co nabízí MSI – desku s čipsetem A88X s bohatou výbavou a kvalitním zvukovým i síťovým kodekem. Model z řady Gaming potěší nejen hráče, ale i overclockery a ani cena není nikterak závratná.

Reklama
Reklama
MSI A88X-G45 Gaming: luxusní design i výbava

Základní deska A88X-G45 GAMING od firmy MSI k nám do redakce dorazila v prodejním balení. V obchodech se dá obstarat průměrně za částku okolo 2970 korun s DPH. U nejlevnějších obchodů počítejte s cenou od kolem 2750 korun včetně daně. Základní deska se prodává v limitované edici s herním titulem Assassin's Creed Liberation HD. Kromě upozornění na přibalenou hru najdete na krabici také celou řadu log, například od síťového čipu Killer E2200.

MSI A88X-G45 Gaming: luxusní design i výbava

MSI A88X-G45 GAMING (pro zvětšení klikněte)

Černou barvu desky plošných spojů (PCB) doplňují černé sloty a porty. V kontrastu s tím je barevné provedení chladičů, na kterých se vyjímá červená barva a na pasivu PCH čipu motiv draka. Rozměry desky činí 30,5 × 24,4 cm (specifikace ATX). SATA portů je celkem 8, jsou v bezprostřední blízkosti PCH čipu a všechny jsou natočené o 90° (orientované rovnoběžně s deskou). Interní konektor USB 3.0 je na desce pouze jeden. Dále na plošném spoji najdeme například měřící body, taktovací tlačítka a přepínačea nadstandardní síťový a zvukový kodek.

MSI A88X-G45 Gaming: luxusní design i výbava

Moderních slotů PCI-E slotů má deska od MSI a najdete na ní celkem tři sloty PCI-E 3.0 ×16 a tři sloty PCI-E 2.0 ×1 sloty. S ohledem na možnosti procesoru pochopitelně nemají všechny plný počet linek. Jak přesně jsou linky rozděleny, si vysvětlíme v další kapitole. Pro přídavné karty staršího data je k dispozici jeden slot PCI. Rozvržení tak není moc co vytknout a každý si přijde na své.

MSI A88X-G45 Gaming: luxusní design i výbava

Dodávané příslušenství obsahuje i pár věcí, které u běžných desek často nenajdete. Na obrázku vidíte instalační příručku, manuál, vtipnou visačku na dveře a velkou samolepku s logem výrobce. Nechybí ani přiložené DVD se softwarem a černá záslepka pro zadní panel, na které jsou konektory vyznačeny červenou barvou. Výrobce dodává celkem čtyři kabely SATA, všechny mají konektory ve tvaru písmene L. Můstky pro CF/SLI v balení nejsou, ale potěší kupón ke stažení hry Assassin's Creed Liberation HD zdarma.

MSI A88X-G45 Gaming: luxusní design i výbava

Seznam obsahu krabice:

  • Černá záslepka pro zadní panel
  • Manuály
  • DVD se softwarem a ovladači
  • 4× kabel SATA (všechny s konektorem ve tvaru L)
  • Visačka na dveře
  • Samolepka s logem výrobce
  • Hra Assassin's Creed Liberation HD
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning