MSI Optix MAG27CQ: výhodné herní VA LCD s FreeSync a 144 Hz
i Zdroj: Pctuning
Monitory Článek MSI Optix MAG27CQ: výhodné herní VA LCD s FreeSync a 144 Hz

MSI Optix MAG27CQ: výhodné herní VA LCD s FreeSync a 144 Hz

Petr Diviš

Petr Diviš

13. 3. 2018 03:00 16

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení a specifikace 3. Design, ergonomie a možnosti připojení 4. OSD nabídka – možnosti nastavení
5. Barvy, pozorovací úhly a podsvícení 6. Hry a odezva při 60 Hz a 144 Hz 7. Hry a odezva v režimu FreeSync 8. Závěr – hodnocení

MSI doplnilo portfolio svých herních komponent i o monitory. MSI je na tomto poli nováčkem, a tak jsme se podívali na nejzajímavější model v nabídce: MAG27CQ. Ten nabízí 144Hz panel s rozlišením 2560 × 1440 a podporou FreeSync. Dále se pyšní odezvou 1 ms a rozšířeným gamutem na 110% sRGB. A to vše za vynikající cenu.

Reklama

Velcí výrobci herních komponent se snaží svými produkty pokrýt celý trh. Od jedné značky tak můžete mít kromě základní desky a grafické karty, také myš, klávesnici, PC skříň a i samotný monitor. A právě herní monitory jsou to, co MSI v nabídce ještě do nedávna chybělo. Nyní i MSI může nabídnout ke svému hernímu PC i vlastní monitory od velikosti 24 do 32 palců. V dnešní recenzi se podíváme na asi nejzajímavější model v nabídce: MAG27CQ.

MSI Optix MAG27CQ: výhodné herní VA LCD s FreeSync a 144 Hz
i Zdroj: Pctuning

Monitor využívá panel s technologií VA (Vertical Alignment). Přesněji by mělo jít o panel z produkce Samsungu, takže se jedná o SVA technologii. Se SVA panelem jsme se už setkali v recenzi herního monitoru Samsung C27FG70 – vůbec prvního herního monitoru nabízející široký gamut díky kombinaci podsvícení LED s Quantum Dot. Protože MSI MAG27CQ je založeno nejspíše na stejném panelu, jaký najdeme v nových sériích Samsungů CHG, dá se očekávat i také pokrytí širšího gamutu.

MSI v oficiálních specifikacích na svých stránkách uvádí: True colors – NTSC 85% & sRGB 110%. U testovaného Samsungu bylo 125% sRGB, takže v tomto ohledu by se dal očekávat pouze mírně lepší sRGB rozsah. Jak uvidíte dále, je to ale naopak. Díky tomu můžeme očekávat při hraní her lépe prokreslené barevné odstíny. U herních monitorů širší Gamut většinou vítán – unožuje lépe odlišit různobarevné jednotky od okolí.

MSI Optix MAG27CQ: výhodné herní VA LCD s FreeSync a 144 Hz
i Zdroj: Pctuning

U herních monitorů je také důležitá odezva. Tu MSI uvádí, stejně jako Samsung, na úrovni 1 ms. Pokud jste četli naši recenzi na Samsung C27FG70, tak je vám už předem jasné, že se jedná o výmysl. Milisekundu VA panely (nejpomalejší LCD technologie ze všech) ani zdaleka nestíhají. Nicméně s dobře nastaveným overdrive by mohl MSI MAG27CQ klidně dosáhnout mírně lepších výsledků.

I v dalších parametrech je monitor až nápadně podobný Samsungu – 144Hz elektronika, 1800R zakřivený panel, a podpora FreeSyncu. Jedinou podstatnou změnou je vyšší rozlišení 2560 × 1440. To je považováno na 27" displeji za ideální. Rozlišení 1920 × 1080 na 27" displeji už je příliš hrubé, zvláště na panelech s technologií VA, které mají specificky hrubou masku (díky doménovým subpixelům).

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning