MSI P65 Creator (8RF): pracovní i herní ultrabook
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek MSI P65 Creator (8RF): pracovní i herní ultrabook

MSI P65 Creator (8RF): pracovní i herní ultrabook | Kapitola 11

Z. Obermaier

Z. Obermaier

13. 3. 2019 03:00 11

Seznam kapitol

1. Limitovaná edice P65 Creator 8RF 2. Představení, balení a specifikace 3. MSI P65 Creator 8RF - hardware I. (CPU, GPU) 4. MSI P65 Creator 8RF - Hardware II. (disky, paměť) 5. BIOS a software 6. Zpracování, konektory a repro
7. Klávesnice, chlazení a výdrž baterie 8. Výkon procesoru (Core i7-8750H) 9. Testy herního výkonu (GTX 1070 Max-Q) 10. Galerie notebooku 11. Závěr

V dnešním testu si ukážeme exklusivní limitovanou edici stroje od MSI, který klame tělem. V tenkém šasí s hmotností necelé dva kilogramy se skrývá nabušený pracovní, ale i herní notebook, který se nezalekne ani nejnovějších her. Šest jader, 144Hz LCD, 16 GB paměti a GTX 1070 Max-Q.

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…

včera 13:00
6
Reklama

Závěr

MSI P65 Creator (8RF): pracovní i herní ultrabook
i Zdroj: PCTuning.cz

MSI se s řadou Prestige chce dostat do kategorie prémiových notebooků, kde jasně vládne Apple, Microsoft a Asus. Řada P65 Creator je na dobré cestě, ale ke kýženému vrcholu má daleko. Výkon je solidní, zpracování ale musí být lepší. Stejně tak konfigurace a cena. Nabídka na trhu je totiž široká a podobně drahá konkurence nabízí zkrátka víc.

Výbava, spotřeba, baterie

Výbava je na tak tenký počítač solidní, možností připojení dalších zařízení je spousta. Trojice monitorů a řada portů USB jistě najde uplatnění. Baterie má celkem solidní výdrž až sedm hodin práce. Při hraní ale počítejte maximálně s hodinou a půl. Velice dobrá je i naměřené spotřeba, v klidu odpovídá podobným počítačům.

V plné herní zátěži je spotřeba krapet vyšší (130 W), ale není to nijak hrozné. Herní výkon je totiž vysoký. Hlučnost počítače má dvě roviny. U her, kdy pracuje zejména GPU, je hluk snesitelný a celkem OK. Pokud ale zatížíte pouze procesor, je hlučnost vysoká. Teploty procesoru jsou vysoké a chlazení nestíhá. Přesto ale procesor neomezuje výkon, což chválím, ale je to za cenu vyšší hlučnosti.

Komponenty

Co se týká procesorového výkonu, ten je na notebook skvělý. Šest fyzických jader s HT už zkrátka odvede hodně práce. Výkon je ale vykoupen vysokými teplotami procesoru a hlukem. Herní výkon je velice slušný, pro hraní na FHD stačí vestavěné GPU bohatě a bez snižování detailů. Navíc 144Hz displej potěší každého hráče. Slabá je hlavně disková výbava, jeden 512GB disk je pro pracovní stroj málo. Pokud chcete větší disk, musíte si ho nechat přidat v servisu, nebo doma se ztrátou záruky demontovat celé PCB. Nechápu proč výrobce neosadil větší SSD. Mínus je také pouze single-channel paměť. Pokud chcete druhý modul, musíte opět rozebrat celý počítač nebo ho dát do servisu. Pozitivní je nízká hmotnost, povedený vzhled a dobrý softwarová výbava.

Osobní názor

Jako první produkt z nové exkluzivní řady Prestige není P65 Creator špatný krok. Za šedesát tisíc korun jde ale o krapet kontroverzní nabídku. Platíte spíš za provedení. Naprosto stejně vybavený počítač v černé barvě modelu GS65 8RF totiž seženete za 50 tisíc korun s daní. Konfigurace P65 Creator nenabízí nic navíc, ale stojí víc. Chápu, je to novinka, ale přesto je cena nastavená nesmyslně.

Osobně mi vadí hlavně malý disk, nemožnost si přidat paměť a disk doma a také drobné problémy s funkčností. Také hlučnost je vysoká, a celkově počítač vypadá jako pro čínský trh. Barvou i velikostí a rozložením kláves. Profesionála může zaujmou kalibrovaný displej, hráče pak vysoký herní i procesorový výkon. Své místo na trhu si jistě najde.

MSI P65 Creator (8RF): pracovní i herní ultrabook
i Zdroj: PCTuning.cz

Za půjčení notebooku děkujeme společnosti MSI Czech republic

MSI P65 Creator (8RF): pracovní i herní ultrabook
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama