Na návštěvě Audio Video Show Praha 2018
Článek Na návštěvě Audio Video Show Praha 2018

Na návštěvě Audio Video Show Praha 2018

Michal Rybka

Michal Rybka

10. 3. 2018 03:00 119

Seznam kapitol

1. Audio Video Show Praha 2018 2. Design 3. Memento mori 4. Sluchátka bez drátů a beze ztrát 5. A ještě zvláštnější

Výstava Audio Video Show Praha je populární svátek audiofilů už řadu let. Není moc příležitostí omrknout a poslechnout si tak velké množství audio a video sestav a komponent na tak malém prostoru vedle sebe. Nejinak je tomu i tento rok, kde se opět v hotelu Don Giovanni u stanice metra Želivská koná další ročník výstavy.

Reklama
Reklama

Celkem významný je právě nárůst bezdrátových technologií, založených na Bluetooth. Jejich význam vzrostl poté, když se Apple rozhodl eliminovat jack - a ve víře, že kopírovat to, co Apple dělá, je vždy záruka úspěchu, ho následují i další výrobci mobilů. Apple sám nabízí bezdrátové technicistní EarPody, které jen těžko označíme za nějaký hifistický zážitek – a pak ucelenou řadu Beats Audio, které jsou spíše stylové než audiofilské.

Proto je potěšující, že se objevuje více a více sluchátek s rozumnější výdrží a podporou AAC a aptX. Jako tradičně máme svět rozdělen na ten podle Apple (AAC – Advanced Audio Coding) a pak aptX od Qualcommu, se kterým se setkáme spíše u Androidu. Při výběru sluchátek je proto třeba kontrolovat, kterou technologii přesně podporují, jinak by se vám mohlo stát, že skončíte u modelu, který nebude schopen nové formáty bezdrátového kvalitního audia používat.

Na návštěvě Audio Video Show Praha 2018
Na návštěvě Audio Video Show Praha 2018

Podobné lapálie do značné míry řeší produkty od Fiio, které nabízí vysoce kvalitní loseless přehrávače, u nejvyššího modelu Fiio X7 podporuje dokonce i výměnné moduly pro zesilovač – ke svým sluchátkům si vyberete přesně ten koncový modul, se kterým vám to bude fungovat nejlépe. Teď nabízí samostatný zesilovač, který využívá ty samé moduly a samozřejmě horu dalších vychytávek, jako například Bluetooth přijímač kombinovaný se sluchátkovým zesilovačem, takže když máte modernistní telefon bez jacka, můžete použít tohle pro připojení svých oblíbených sluchátek.

Na návštěvě Audio Video Show Praha 2018
Na návštěvě Audio Video Show Praha 2018
Na návštěvě Audio Video Show Praha 2018
Na návštěvě Audio Video Show Praha 2018

U Sennheseru tak můžeme najít řadu produktů, které jsou odvozeny od drátových modelů, jako například Momentum Wireless či Urbanite  Wireless. Velmi zajímavým model pak představují cestovní sluchákta PXC 550, která nabízí zajímavý rozsah 17 – 23000 Hz, ale navíc i aktivní potlačení šumu a výdrž až 30 hodin na baterii.

Na návštěvě Audio Video Show Praha 2018

Sennheiser razantně vkročil i do oblasti herních headsetů. K vidění byla nová řada od základního modelu Sennheiser GSP 300 přes 7.1 Dolby Surround verzi GSP 350 až po špičkový headset GSP 600 s parametry velmi solidních audiofilských sluchátek – rozsah 10 Hz – 30 kHz opravdu nepatří mezi ty běžné, plus obsahuje i systém potlačení okolního ruchu a také potlačení šumu u mikrofonu. Pozvolna se ukazuje, že se věci označené jako „gaming“ vážně dobře prodávají, plus model GSP 600 je míněn jako kombinované řešení jak pro hraní, tak i pro poslech hudby.

Mimo to si samozřejmě můžete vyzkoušet i konzervativně pojaté špičkové modely sluchátek, jako je Sennheiser HD 660S anebo vysoce oceňovaný hires model Sennheiser HD 800S, který zažil ještě vylepšení. Přiznám se, že poněkud váhám nad tím, co co jsou lepší sluchátka se schopností přehrát 51 kHz oproti těm, která zvládají 30 kHz, když mladý člověk slyší tak do 20 kHz a s lety se to jenom zhoršuje – no ale což. Sennheiser není jediný, kdo dělá šílená sluchátka, můžete se podívat i na Klipsch Heritage HP-3, což jsou hodně luxusní sluchátka v deluxe dřevěném / koženém provedení, která vás taky přijdou na více než třicet tisíc.

Na návštěvě Audio Video Show Praha 2018

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning