Nejočekávanější hry roku 2018: nejen nastavovaná kaše
PCTuning Článek

Nejočekávanější hry roku 2018: nejen nastavovaná kaše

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

2. 1. 2018 03:00 31

Seznam kapitol

1. Kingdom Come: Deliverance 2. Far Cry 5 3. Anthem, Code Vein 4. Jurassic World Evolution, Surviving Mars 5. Project Hospital, Tropico 6
6. Metro Exodus, State of Decay 2 7. We Happy Few, Vampyr 8. Metal Gear, Left Alive 9. Další zajímavé projekty

Nový rok s sebou nepřináší pouze novoroční předsevzetí, ale také vyhlídky na zajímavé nové hry. Čekají nás akce, strategie, RPG i řada dalších žánrů vyvíjených jak pod taktovkou velkých studií, tak zafinancovaných z kickstarterových kampaní. Pojďte se s námi podívat na ty nejzajímavější projekty, s jejichž vydáním se počítá na rok 2018.

Reklama
Reklama

Uplynulý rok nestál z pohledu hráče za moc. Dočkali jsme se pár klasických blockbusterových her, z nichž asi nejvíce překvapil (míněno nejpříjemněji) Assassin´s Creed: Origins.

Osobně mi největší radost udělala South Park: The Fractured But Whole. A špatný nebyl ani Wolfenstein II: The New Colossus, Ghost Recon: Wildlands či Resident Evil 7. Nic z toho však nebyl takový ten titul, který by vás posadil na …

Poměrně velkou mizérii podtrhuje i fakt, že na začátku roku se začaly prodávat VR brýle, které měly změnit celý herní svět… Tohle herní sucho ale mělo jednu výhodu – konečně se mi podařilo dodělat všechny resty a to včetně těch, které mi v seznamu úkolů visely několik let.

Vyhlídky na příští rok jsou podobné, i když začátek roku vypadá hodně nadějně. Navíc nikde není psáno, že se během roku neukáže nějaká super pecka, která se (podobně jako Playerunknown´s Batttlegrounds v roce 2017) zapíše do historie her.  

Ale dost už bylo hodnocení a předpovídání toho, co se bude dít v následujícím roce. Pojďme se podívat na tituly, které jsou již delší dobu ohlášené a kterých se s největší pravděpodobností (už, konečně) dočkáme. Vybrala jsem osmnáct her, na které se nejen já nejvíce těším. Pokud mezi nimi nenajdete tu vaší oblíbenou, klidně se o ni s námi podělte v diskuzi!

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější hry roku 2018: nejen nastavovaná kaše

Kingdom Come: Deliverance je akční RPG viděné z první osoby zasazené na území České republiky. Hra by měla stavět na historicky věrných reáliích (tzn. žádní draci a další příšery) a věrném soubojovém systému, kdy s meči a dalšími zbraněmi nebudeme moci máchat podle libosti. Každý úder bude mít řád, bude nějakou dobu trvat, takže při soubojích bude nutné plánovat a údery precizně kombinovat.

O Kingdom Come: Deliverance asi nemá smysl dále polemizovat. Tato hra se objevila v seznamu nejočekávanějších her za rok 2015, 2016 i 2017. Během té doby se z prostého kickstarterovského projektu na samostatně stojící RPG titul nejprve stala hra o třech dějstvích, která se nakonec rozrostla na sérii tří her, z nichž Kingdom Come: Deliverance by měl být první díl.

Vedoucí projektu Daniel Vávra nedávno prozradil, že v době kdy vyšel první Assassin´s Creed měl v ruce prototyp hry, která tomuto projektu jakoby z oka vypadla (zmínky jsou o tom i v jeho komentáři k AC v posledním čísle Levelu). Doufejme tedy, že i v případě Kingdome Come: Deliverance se Danielu Vávrovi podařilo být podobně nadčasoví, a že vznikne projekt, který prorazí. A také doufejme, že toto je poslední článek, ve kterém Kingdom Come: Deliverance vyhlížím (a tedy že konečně vyjde).

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning