Nextbase Dash Cam 322GW – test prémiové autokamery
i Zdroj: Pctuning
Článek Nextbase Dash Cam 322GW – test prémiové autokamery

Nextbase Dash Cam 322GW – test prémiové autokamery

Jan Preclík

Jan Preclík

24. 3. 2022 14:30 7

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Unboxing 3. Software a nastavení 4. Kvalita obrazu a nahrávek 5. Závěr

Kde jsou ty časy, kdy nás od mávání na dálničních mostech nebolely ruce, kdy naši rodiče měli v žiguliku tříproudovou D1 dlážděnou betonovými bloky sami pro sebe, kdy jsme se jako děti cestou na dovolenou do Jugoslávie váleli na zadních sedačkách bez bezpečnostních pásů. V dnešní době, kdy to na silnicích vypadá jak v sobotu ráno u pokladen v Kauflandu, je třeba dbát na dodržování pravidel a bezpečnost. Proto jsme se rozhodli omrknout autokameru střední třídy od zavedeného výrobce Nextbase.

Reklama

V dnešní uspěchané době je plno lidí ve stresu, což se projevuje i za volantem. Navzdory rostoucím cenám benzínu v důsledku nešťastného válečného konfliktu se motoristi probouzí z covidového spánku a silnice opět začínají praskat ve švech, což ještě více umocňuje jejich stres za volantem. Kvalitní kamera do auta je tak skvělou pojistkou před nečekanou srážkou s blbcem a její nahrávka může sloužit jako důkazní materiál vaší neviny nejen ve sporných situacích. 

Firma Nextbase, na jejíž produkt se dnes blíže podíváme, byla založena ve Velké Británii v roce 1999. Tehdy se zabývala primárně produkcí entertainment systémů do automobilů, například přenosnými DVD přehravači. S prvními kamerami Dash Cams přišli v roce 2009 a v dnešní době prodávají své produkty na celém území Severní Ameriky. Na Evropských trzích drží dokonce 67% tržního podílu.

V současné době nabízejí celkem 6 modelů kamer v cenovém rozpětí od 1990 Kč do 6987 Kč. Do redakce nám byl na vyzkoušení zaslán model zlaté střední cesty s označením 322 GW, tedy třetí nejlevnější kamery, kterou v obchodech najdete za 3490 Kč. 

Nextbase Dash Cam 322GW – test prémiové autokamery
i Zdroj: Pctuning

Model 322 GW láká zejména slušnou světelností objektivu F/1,6 a možností nahrávat Full HD videa s 60 FPS. Oproti tomu 140° FOV je vzhledem k vyšší ceně této kamery spíše podprůměrné. Kromě samotných parametrů zaujme i vestavěným modulem GPS, Bluetooth a modulem WiFi, které slouží k připojení k chytrým telefonům iOS i Android a samozřejmě aplikací, která z obyčejné kamery dělá chytré zařízení se spoustou doprovodných vlastností. Nejprve se ale podíváme na samotný obsah balení. 

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning