Ohlédnutí za velkou LAN párty Intel LanCraft 2015
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Ohlédnutí za velkou LAN párty Intel LanCraft 2015

Ohlédnutí za velkou LAN párty Intel LanCraft 2015 | Kapitola 7

Sam Sadovski

Sam Sadovski

30. 7. 2015 03:00 9

Seznam kapitol

1. LanCraft 2015 2. Na stáncích: VR Oculus, ultrawide LCD, 4K, dusík... 3. Turnajové výsledky: CS:GO, Hearthstone 4. Turnajové výsledky: Dota 2, LOL, Starcraft 2, FIFA
5. Youtubeři, Cosplay, retro počítače 6. Rozhovor s organizátorem 7. Hodnocení akce

Přinášíme vám velkou reportáž z dosud největšího ročníku akce LanCraft. Velká LAN párty probíhala o víkendu v Ostravě a konala se pod záštitou společnosti Intel – hlavního partnera celé akce. V článku se dočtete o veškerém dění na letošním LanCraftu, nechybí ani turnajové výsledky či naše hodnocení celé akce.

Reklama

Hodnocení akce

Závěrem a zhodnocením celé akce poslouží vyjádření dvou redaktorů magazínu PCTuning, kteří se letošního Intel LanCraftu 2015 zúčastnili.

Ondřej Košťál:

LAN párty takového rozměru, jako byl Intel LanCraft 2015 v Ostravě, jsem navštívil poprvé. A poprvé to bylo vlastně i pro organizátory, kteří v minulých letech pořádali turnaje v tělocvičnách a po kulturních centrech. Proto mě překvapilo, jak dobře to měli připravené. Samozřejmě, s věcmi jako je teplota uvnitř haly s klimatizací na plný výkon se nedá počítat, stejně jako s nečekanými aktualizacemi od Microsoftu, které hráčům několikrát nečekaně zavařily.

Diváci mohli shlédnout super show a to nejen tu hlavní, herní část. K dispozici zde byl třeba i Xbox One s Kinectem nebo čtveřice konzolí PS4, na kterých se odehrál turnaj ve hře FIFA 15. Vedle toho tu byl především velký stánek od Intelu, kde jste si tradičně vedle virtuální reality Oculus Rift mohli vyzkoušet třeba Zaklínače 3 na sestavě se třemi grafikami Nvidia GeForce Titan, zajezdit ve formuli 1 nebo vyzkoušet aktuální technologické novinky, jako třeba 3D snímání technologií Intel RealSense na noteboobích Acer.

A vše dovršila možnost soutěžit v přetaktování šestijádrového procesoru Intel Haswel-E nebo taktování pod dusíkem v podání Aleše „froxic“ Kaňáka a Adama „Blue storm“ Kahánka. Pořadatelům i všem vystavovatelům se to povedlo a já se těším, až se zde zase objevím.

Klepněte pro zvětšení
i Zdroj: PCTuning.cz
Klepněte pro zvětšení

Sam Sadovski:

Není to pro mne poprvé, co se LAN party většího formátu z pohledu organizátora, hráče či diváka účastním. Do Ostravy jsme z organizačních důvodů dorazili až v pátek večer a tak jsme si již mohli prohlédnout fotografie ze čtvrtečního průběhu akce. Naživo vypadal LanCraft, zejména hlavní BYOC hala, opravdu působivě a po šíleném horku jsem hned ucítil i syntetický zápach komponent, počítačů a periférií. Hned mi bylo jasné, kde jsem, jaký je cíl akce a že právě tady hraní nebude mít konce. A skutečně, ze sledování z povzdálí vím, že i ve tři ráno nebyl problém sehnat partu lidí na Just Dance.

Na LanCraftu panovala neskutečná atmosféra pravé akce pro hráče všichni přítomní, jako by se chtěli uprostit horka v hlavní hale a schladit se, stále někam pobíhali. Stále se něco dělo, hrál se turnaj či se v něčem soutěžilo. Zkrátka, neexistoval moment, kdy by se někdo začal nudit.

Na tak velkou akci byl LanCraft zvládnut na výbornou a osobně mě příjemně překvapilo zastoupení velkého množství partnerských stánků. Stánek Intelu nabídl spoustu možností jak se „vyřádit“ a musím se přiznat, že i já jsem nemalou chvíli s VR headsetem Oculus Rift strávil (především nastavováním VR dem a her.)

Lukáši „Jump“ Vobeckému a jeho týmu děkuji za skvělou organizaci akce, během které nedošlo k žádným fatálním výpadkům, konfliktům či dalším problémům.

Můžu říci, že na LanCraftu si každý mohl přijít na své – ať už jste milovník starých her, extrémů jako je taktování za pomoci dusíku nebo cosplay kostýmů, vždy měl LanCraft co nabídnout. Jsem velice rád, že se LanCraft opět zvětšil a zlepšil, protože se nejen zdokonaluje projekt jako takový, ale i celá česká herní scéna. Věřím, že za pár let se LanCraftu dostane stejné pozornosti, jako větším zahraničním akcím a v podvědomí českých hráčů nezůstane jako „LANka v kulturáku.“ Těším se na další ročník.

Klepněte pro zvětšení
i Zdroj: PCTuning.cz
Klepněte pro zvětšení

Všechny fotografie naleznete na našem účtu na Flickru, klepnutí na obrázek níže vás na něj přesměruje.

Za možnost zúčastnit se akce Intel LanCraft 2015 děkujeme společnosti Intel

Ohlédnutí za velkou LAN párty Intel LanCraft 2015
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama