Ohlédnutí za velkou LAN párty Intel LanCraft 2015
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Ohlédnutí za velkou LAN párty Intel LanCraft 2015

Ohlédnutí za velkou LAN párty Intel LanCraft 2015 | Kapitola 3

Sam Sadovski

Sam Sadovski

30. 7. 2015 03:00 9

Seznam kapitol

1. LanCraft 2015 2. Na stáncích: VR Oculus, ultrawide LCD, 4K, dusík... 3. Turnajové výsledky: CS:GO, Hearthstone 4. Turnajové výsledky: Dota 2, LOL, Starcraft 2, FIFA
5. Youtubeři, Cosplay, retro počítače 6. Rozhovor s organizátorem 7. Hodnocení akce

Přinášíme vám velkou reportáž z dosud největšího ročníku akce LanCraft. Velká LAN párty probíhala o víkendu v Ostravě a konala se pod záštitou společnosti Intel – hlavního partnera celé akce. V článku se dočtete o veškerém dění na letošním LanCraftu, nechybí ani turnajové výsledky či naše hodnocení celé akce.

Reklama

Turnajové výsledky

Hlavním tahákem celého LanCraftu byly bez pochyby turnaje ve hrách, jejichž skupinové i vyřazovací časti se konaly na hlavní stage. Všechny turnaje byly živě vysílány a komentovány na streamu. I přesto, že se některé turnaje začínaly hrát již časně z rána, diváci nikdy nechyběli.

Největší zájem byl o hry Counter Strike: Global Offensive, League of Legends a Dota 2. Hlavní a vedlejší turnaje dohromady nabídly výhry v celkové hodnotě 360 000 Kč.

Účast předních českých týmů

Na takto významné domácí akci nemohly chybět ani české týmy s dlouholetou historií, které se mohou pyšnit nejen domácími, ale i zahraničními uspěchy. Své síly poměřili hráči celků eSuba, nEophyte, Fraternitas, eEriness, Authority Gaming, Rising Esports či Inside Games.

Tým eSuba - klepněte pro zvětšení
i Zdroj: PCTuning.cz
Tým eSuba - klepněte pro zvětšení

Zdroj: eSuba

Právě eSuba, tým působící již od 13. srpna roku 2004, vyslal na letošní Intel LanCraft 2015 největší výpravu, která kromě hraní průběžně točila video reporty, plnila organizační funkce a bavila návštěvníky akce – především pak stánku Intelu.

Counter-Strike: Global Offensive

Kdo z hráčů nezná Counter-Strike, jako by nežil. Jedna z nejpopulárnějších FPS her na světě měla svoje turnajové zastoupení i na LanCraftu. V klasickém systému 5 proti 5 bojovali hráči na vybraných mapách o to, komu se jako prvnímu podaří vyhrát 16 kol – výsledek potřebný k vítězství na mapě.

Klepněte pro zvětšení
i Zdroj: PCTuning.cz
Klepněte pro zvětšení

Zdroj: LanCraft

Finále celého turnaje ve hře Counter-Strike: Global Offensive bylo ve znamení rivality mezi týmy nEophyte a eSuba. V BO5 (best of 5 – systém na tři vítězné mapy) finále nakonec eSuba s výsledkem 0:3 podlehla celku nEophyte.

  • 1. Místo - 30 000 Kč: nEophyte
  • 2. Místo - 20 000 Kč: eSuba
  • 3. Místo - 10 000 Kč: Matty

Hearthstone: Heroes of Warcraft

Dříve to byly „magicky“ (Magic: The Gathering), nyní se vše již digitalizuje. Nová karetní hra studia Blizzard Hearthstone: Heroes of Warcraft, která vzešla z dnes již poměrně zapomenuté World of Warcraft Trading Card Game, se těší popularitou po celém světě.

Klepněte pro zvětšení
i Zdroj: PCTuning.cz
Klepněte pro zvětšení

Zdroj: LanCraft

Největší výhodou „Hearthstonu“ je časová nenáročnost (doba jedné hry se pohybuje od 5 do 10 minut) a rozšířenost – hra je dostupná na počítačích, tabletech i smartphonech.

Suverénně nejlepším se stal Lukáš „Dodgy“ Dočkal a z LanCraftu tak odjížděl nejen s pohárem a penězmi, ale i 10 body do oficiálního žebříčku na mistrovství světa ve hře Hearthstone: Heroes of Warcraft.

  • 1. Místo - 18 000 Kč: Dodgy
  • 2. Místo - 9 000 Kč: Mirasek
  • 3. Místo - 6 000 Kč: Matty
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama