Ohlédnutí za velkou LAN párty Intel LanCraft 2015
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Ohlédnutí za velkou LAN párty Intel LanCraft 2015

Ohlédnutí za velkou LAN párty Intel LanCraft 2015 | Kapitola 5

Sam Sadovski

Sam Sadovski

30. 7. 2015 03:00 9

Seznam kapitol

1. LanCraft 2015 2. Na stáncích: VR Oculus, ultrawide LCD, 4K, dusík... 3. Turnajové výsledky: CS:GO, Hearthstone 4. Turnajové výsledky: Dota 2, LOL, Starcraft 2, FIFA
5. Youtubeři, Cosplay, retro počítače 6. Rozhovor s organizátorem 7. Hodnocení akce

Přinášíme vám velkou reportáž z dosud největšího ročníku akce LanCraft. Velká LAN párty probíhala o víkendu v Ostravě a konala se pod záštitou společnosti Intel – hlavního partnera celé akce. V článku se dočtete o veškerém dění na letošním LanCraftu, nechybí ani turnajové výsledky či naše hodnocení celé akce.

Reklama

Doprovodný program

Intel LanCraft 2015 nebyl akcí pouze pro hráče a tak byly pro návštěvníky na místě připraveny různé aktivity a další doplňkový program. Zároveň v rámci LanCraftu proběhl i dvoudenní vestival VideoHype.

VideoHype

Po dobu dvou dní se s návštěvníky LanCraftu bavila celá řada známých českých Youtuberů jako je Martin Rota, MadBros, Ati, Stejk, Flygun, Nejfake, Herdyn a další. Páteční VideoHype byl ve znamení programu na hlavní stagi, kterou na pár hodin pro youtubery uvolnili turnajoví hráči. V programu youtuberů nechyběla explozivní show Martina Roty, přednáška o kolaboraci v rámci Youtube, panelová diskuze či autogramiáda.

Klepněte pro zvětšení
i Zdroj: PCTuning.cz
Klepněte pro zvětšení

Zdroj: LanCraft

V sobotu se youtubeři rozdělili a každý si vytvořil vlastní, osmičlenný tým, ve kterém byl společně s dalšími sedmi návštěvníky LanCraftu. V těchto týmech soutěžili youtubeři mezi sebou v hraní Counter-Strike: Global Offensive, lukostřelbě, lidském fotbálku, bubble ball fotbalu či surfování na simulátoru. Ke konci dne opět následovala autogramiáda.

Cosplay soutěž

Ke správnému hraní patří i ztvárnění některých hrdinů v reálném světě. O to se postarali nejlepší čeští i slovenští cosplayeři a cosplayerky. Pro fanoušky kostýmů byla připravena speciální soutěž o ceny v hodnotě 100 000 Kč a letenky na Cosplay World Masters 2015. K vidění bylo mnoho vskutku propracovaných a dobře promyšlených kostýmů.

Klepněte pro zvětšení
i Zdroj: PCTuning.cz
Klepněte pro zvětšení

Zdroj: LanCraft

Hlavní cenu – letenku na CWM 2015 – získaly kostýmy Death z Darksiders II a Iron Patriot. Pozornosti se dostalo i člence týmu eSuba Madlence „Germia“ Moozové, která se svým kostýmem Demon Huntera ze hry Diablo III skončila na krásném druhém místě.

Vedlejší turnaje

Mimo hlavních a doprovodných turnajů ve hrách zmíněných v úvodní kapitole si mohli účastníci LanCraftu krátit čas i mnoha jinými, klasičtějšími, způsoby. Hned ve čtvrtek večer mohli hráči poměřit své znalosti herního světa v týmovém kvízu, zahrát si klasické deskové i karetní hry jako Carcassonne a Magic: The Gathering či si zasoutěžit v klasickém stolním fotbálku.

Retro zóna

Zaskákat si jako princ z Persie, zastřílet si ve hře Doom či předjet Maria ve hře Mario Kart mohli návštěvníci v retro koutku. Bylo možné zde naleznout tu nejstarší aparaturu počínaje kousky jako Vectrex, přes Commodore 64, až po klasické počítače s disketovými mechanikami, operačním systémem MS–DOS a CRT monitory.

Klepněte pro zvětšení
i Zdroj: PCTuning.cz
Klepněte pro zvětšení

Kdo si chtěl zahrát hry jako Warcraft II či Quake na „starém železe“, si přišel na své. V retro zóně bylo navíc organizováno několik turnajů ve starých hrách, některé z nich jsem výše zmínil.

Klepněte pro zvětšení
i Zdroj: PCTuning.cz
Klepněte pro zvětšení

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama