Ozone Exon F60, myš, kterou navrhla eSport legenda xPeke
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Ozone Exon F60, myš, kterou navrhla eSport legenda xPeke

Ozone Exon F60, myš, kterou navrhla eSport legenda xPeke | Kapitola 8

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

31. 10. 2016 12:00 15

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Design a provedení 4. Tlačítka
5. Ergonomie a úchop 6. Senzor 7. Software 8. Závěr

Jaká je ta nejlepší herní myš? Kdo je ten opravdový expert, který dokáže říct, kde leží ideál? V Ozone vsadili na světoznámého hráče League of Legends: xPeke. Jeho herní zkušenosti byly zúročeny při návrhu myši Exon F60. Podíváme se, nakolik je to na této myši od Ozone znát a komu bude F60 vyhovovat nejvíc.

Reklama

Jak si tedy vedla myš, kterou navrhoval legendární hráč xPeke? Stane se z Exon F60 Origen také legenda, nebo je to jen další tuctová periferie s nálepkou herní myš? Pojďme rekapitulovat věci, které se podařily Ozone vyladit a kde naopak zaváhali.

Prvním předpokladem pro úspěch je správná volba senzoru. Zde došlo na dnes již klasický optický senzor PMW-3310, který ukázal už mnohokrát své kvality. Háček je v tom, že doba pokročila a přišly lepší alternativy, které konkurenti už zahrnují do svých top herních myší. PMW-3310 je nicméně pořád plus, ale už ne zdaleka tak velké.

Ozone Exon F60, myš, kterou navrhla eSport legenda xPeke
i Zdroj: PCTuning.cz

Možnost nastavit Lift-off distance aneb to, jak daleko od povrchu ještě myš snímá, je bezpochyby klíčový bonus pro skupinu hráčů, kteří preferují nízkou citlivost myši. Pro ně bude také zajímavé to, že myš je celkem lehká, dobře vyvážená a úchop umožňuje snadné nadzvednutí. Proti tomu jde trochu ale důraz v tvarování myši na úchop v dlani. Obojí se podařilo sice skloubit dohromady, ale jde do jisté míry o kompromis.

Kvalita provedení se jeví jako výrazně lepší než u předchozích produktů značky Ozone, zejména matný povrch odolával našim destruktivním testů nečekaně dobře. Kvalita je pojem, který můžete spojit i s dodávaným softwarem. Je intuitivní, designově čistý, bez registrace a hlavně umožňuje nastavit klíčové vlastnosti. Potenciálním nedostatkem je odstupňování DPI po krocích 200. To není příliš jemné rozlišení.

Ozone Exon F60, myš, kterou navrhla eSport legenda xPeke
i Zdroj: PCTuning.cz

Proti koupi Exon F60 mluví několik faktorů. Jde o drátovou myš, takže se budete muset nějak vypořádat s kabelem. Ten je ale dost tuhý a nepřizpůsobivý, takže myš klade v pohybu větší odpor, než je nutné, a velké kluzáky tomu nepomohou. Stejně tak hlasité klapání a cvakání tlačítek může být problém, zejména pokud bude někdo poblíž a vy budete zuřivě klikat v zápalu hry. Nakonec i po stránce ergonomie to chtělo zapracovat více na opoře pro palec, která je sice užitečná, ale její tvar není ideální.

Ozone Exon F60, myš, kterou navrhla eSport legenda xPeke
i Zdroj: PCTuning.cz

Celkově to vychází tak, že plusy celkem jasně překonávají minusy. Podařilo se tedy zapojením xPekeho do návrhu dosáhnout lepších výsledků než u konkurence? Bohužel ne. Bral bych to s jistou mírou nadsázky, pravděpodobnější scénář je, že tento gamer za tučný sponzoring propůjčil své jméno Ozone a v ideálním případě se účástnil testování a dával zpětnou odezvu při vývoji myši. Na výsledek to ale nemá vliv. Exon F60 je velmi dobrá optická herní myš, která ale se svojí cenovkou přes 1600 Kč zapadne mezi podobně dobré kusy od konkurence. Můžeme ji doporučit, ale hlavně to chce volit tak, aby dokonale padla do ruky. Pak se z ní stane nenahraditelný nástroj, který vás posune o kus blíž k herním úspěchům.

Ozone Exon F60, myš, kterou navrhla eSport legenda xPeke
i Zdroj: PCTuning.cz

Aktuální cena OZONE Exon F60 Origen v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama