Ozone Exon F60, myš, kterou navrhla eSport legenda xPeke
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Ozone Exon F60, myš, kterou navrhla eSport legenda xPeke

Ozone Exon F60, myš, kterou navrhla eSport legenda xPeke | Kapitola 7

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

31. 10. 2016 12:00 15

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Design a provedení 4. Tlačítka
5. Ergonomie a úchop 6. Senzor 7. Software 8. Závěr

Jaká je ta nejlepší herní myš? Kdo je ten opravdový expert, který dokáže říct, kde leží ideál? V Ozone vsadili na světoznámého hráče League of Legends: xPeke. Jeho herní zkušenosti byly zúročeny při návrhu myši Exon F60. Podíváme se, nakolik je to na této myši od Ozone znát a komu bude F60 vyhovovat nejvíc.

Reklama

Zdá se, že v poslední době se výrobci periferií nějak pochlapili a začali dělat pořádný software. Ozone totiž narozdíl od svých předchozích myší k Exon F60 přibalil opravdu přehledný, moderní a intuitivní nástroj na úpravu konfigurace.

První poznatek: žádná registrace, stačí nainstalovat a spustit. Poznatek druhý: celý software staví na jedné hlavní obrazovce, ze které se můžete navigovat k nastavení specifických detailů. Vše je tedy pěkně pohromadě a nemusíte proklikávat nějaká naprosto nepochopitelná menu, jak tomu bylo dříve.

Ozone Exon F60, myš, kterou navrhla eSport legenda xPeke
i Zdroj: PCTuning.cz

Co tedy najdete v hlavním okně? Například profily – ty máte celkem tři, což není moc, ale pro naprostou většinu je to dostatečné. Pro přepnutí mezi profily ale budete muset zabrousit do softwarové aplikace, nedají se namapovat na nějaké tlačítko ani klávesu, natož pak na exáč hry. Kromě profilů je jednou z funkcí samotného software přepínání mezi "živým" nastavením a ukládáním. Pokud tuto možnost aktivujete, budete vidět změny vidět v reálném čase.

Dále můžete nastavit v rámci každého profilu DPI, přičemž hodnoty jsou v rozsahu 200 až 7000 s krokem 200. To není zrovna moc jemné nastavení, obzvlášť pokud byste používali nízké DPI. DPI jinak může mít dvě předvolby, mezi kterými můžete přepínat mimo software pomocí tlačítka na myši. Dva kroky považujeme za optimum – není potřeba proklikávat mrak nastavení, která stejně používáte. Kromě DPI je zde i celkem běžná funkce pro změnu rychlosti USB pollingu – obnovování dat. Rozsah 125 až 1000 Hz.

Ozone Exon F60, myš, kterou navrhla eSport legenda xPeke
i Zdroj: PCTuning.cz

Z méně běžných, ale o to důležitějších funkcí je zahrnuto i nastavení "výšky senzoru", což odpovídá tzv. LOD a to není nic jiného, než výška nadzvednutí myši, kdy senzor ještě snímá. Pro některé hráče nepodstatná záležitost, pro jiné naprosto klíčová funkce. Rozsah jsme na textilní podložce naměřili zhruba od 1 do 3 mm.

Z progamingových funkcí by stála za zmínku ještě možnost regulovat predikci (angle snapping, line snapping). Vzhledem k tomu, že je v základu vypnutá, nebude nutné na toto nastavení prakticky nikdy sahat. Výjimkou by mohla být snaha o zvýšení produktivity v kancelářských aplikacích a vytvoření adekvátního profilu. To ale nepovažuji za přínosné natolik, aby se to vyplatilo vůbec řešit.

Ozone Exon F60, myš, kterou navrhla eSport legenda xPeke
i Zdroj: PCTuning.cz

Nakonec máme i nějaká klasická nastavení, jako například přiřazení funkcí jednotlivým tlačítkům (včetně základních maker), ale také nastavení podsvícení a to jak barvy, tak efektu (konstantní podsvícení, pulzování a podobně).

Ozone Exon F60, myš, kterou navrhla eSport legenda xPeke
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama