Ozone Exon F60, myš, kterou navrhla eSport legenda xPeke
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Ozone Exon F60, myš, kterou navrhla eSport legenda xPeke

Ozone Exon F60, myš, kterou navrhla eSport legenda xPeke | Kapitola 3

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

31. 10. 2016 12:00 15

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Design a provedení 4. Tlačítka
5. Ergonomie a úchop 6. Senzor 7. Software 8. Závěr

Jaká je ta nejlepší herní myš? Kdo je ten opravdový expert, který dokáže říct, kde leží ideál? V Ozone vsadili na světoznámého hráče League of Legends: xPeke. Jeho herní zkušenosti byly zúročeny při návrhu myši Exon F60. Podíváme se, nakolik je to na této myši od Ozone znát a komu bude F60 vyhovovat nejvíc.

Reklama

Ozone se s myší Exon F60 vyšvihl zas o kus výše, z hlediska designu jde o zdařilý počin. Co se nám na myši líbí? Jde především o celkový dojem, který získáte brzy po rozbalení. Zatímco některé myši vypadají velmi zajímavě, je patrné, že jde o to, aby udělaly "wow" efekt za každou cenu. Na druhé straně spektra jsou pak periferie, které si na nic nehrají a jejich design je přirozený, v souladu s funkcí.

Ozone Exon F60, myš, kterou navrhla eSport legenda xPeke
i Zdroj: PCTuning.cz

Exon F60 je myší s elegantním designem, který právě skloubil ergonomie, funkci i vzhled do jednoho konzistentního celku. Tělo je rozděleno na tři hlavní části – dvě postranní a středovou, která přechází v hlavní dvojici tlačítek. Povrch myši je matný, ruka nezanechává otisky. Aby nebyl design zas příliš nudný, tak výrobce zapojil i LED podsvícení v RGB rozsahu. Podsvíceny jsou celkem čtyři prvky: logo týmu Origen na zádech myši, kolečko a pak jakési čtyřúhelníky pod opěrkou na palec a na přední straně myši. U posledních dvou prvků jde čistě o designovou záležitost, přestože vzhledem mohou připomínat tlačítko.

Ozone Exon F60, myš, kterou navrhla eSport legenda xPeke
i Zdroj: PCTuning.cz

Provedení

Ozone není příliš známá značka – je tedy možné důvěřovat kvalitě jejich výrobků? Je to ošemetné, protože u jedné z testovaných myší Ozone se nám po čase začal odlepovat proužek gumy, který sloužil jako protiskluzová opěrka pod palec. Není to nic světoborného a kapka vteřinového lepidla to vyřešila, nicméně uživatele to nepotěší.

Tento typ problému ale naštěstí u Exon F60 nastat nemůže – žádné gumové plochy se zde nekonají. Celkově navíc působí myš bytelněji a s vyspělejším provedením, než minule testovaná. Všechny díly na sebe přesně navazují, nejsou zde žádné vůle ani vrzání.

Povrchy jsou jinak nadmíru odolné, snaha je odřít nehtem nevedla k viditelnému poškození.

Ozone Exon F60, myš, kterou navrhla eSport legenda xPeke
i Zdroj: PCTuning.cz

Kvalita kabelu je průměrná, jde o klasický opletený USB kabel – opletení je celkem těsné, takže ohebnost není moc velká. Na spodní straně myši najdete dva kluzáky, což by se někomu mohlo zdát málo. Ve skutečnosti jsou však opravdu gigantické a poskytují tak myši více než dostatečnou oporu. Jejich životnost také bude asi větší, než morální životnost zbytku.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama