Panzer a Katana – dvě herní mechaniky od Yenkee
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Panzer a Katana – dvě herní mechaniky od Yenkee

Panzer a Katana – dvě herní mechaniky od Yenkee | Kapitola 10

Jan Preclík

Jan Preclík

12. 3. 2020 03:00 5

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Výhody a nevýhody mechanických klávesnic 3. Unboxing YKB 3500 Katana 4. Unboxing YKB3400 Panzer 5. Parametry obou klávesnic
6. Herní znamená podsvícená! 7. Software a Katana 8. Software a Panzer 9. Praktický test 10. Závěr

Výrobce levných herních periferií do své nabídky koncem loňského roku zařadil dvojici herních mechanických klávesnic, jejichž cena je natolik příznivá, že si je mohou dovolit i ti, kterým je líto vysolit spoustu peněz za stovku tlačítek na destičce. Obě klávesnice jsme si tedy osahali a navzájem porovnali. A oba kousky stojí za pozornost.

Reklama

Klávesnice Yenkee bych rozhodně nezatracoval kvůli tomu, že jde o distributora levnějších komponent s výrobou v Číně (kde se donedávna vyrábělo téměř vše). Velkou výhodou oproti celé řadě značkových herních klávesnic mohou být pro našince české popisky kláves, u klávesnic s podsvícením nebývají zrovna běžné. Jenže tam je často důvodem to, že jsou vyráběné náročnějším vícekomponentním vstřikováním ze dvou různých plastů, zatímco u Yenkee jde zřejmě jen o barvu na průsvitné klávese, která se prošoupe dřív než dvoumilimetrová vrstva plastu.

Panzer a Katana – dvě herní mechaniky od Yenkee
i Zdroj: PCTuning.cz

Klávesy, vlevo z klávesnic Yenkee, uprostřed SteelSeries a vpravo z klávesnice Razer.

Obecně na klávesnicích není moc co zkazit. Dle informací, které jsem různě po síti posbíral, by se klony spínačů různých značek neměly v životnosti příliš lišit od Cherry MX. Německý výrobce má sice dlouholetou praxi ve výrobě mechanických klávesnic, koneckonců je v podstatě i vymyslel a má propracované výrobní procesy a náročně své switche testuje, za značku a zkušenosti si tak nechá náležitě zaplatit. Na druhou stranu to neznamená, že by jiní neuměli vyrábět spínače v podobné kvalitě.

Yenkee YKB 3500 Katana je u obchodníku k dostání za pouhých tisíc korun. Za ty peníze je to perfektní mechanická klávesnice, která rozhodně za ty peníze nezklame. Jediné, co bych jí osobně vytknul, je absence plného RGB podsvícení a opěrky. To je samozřejmě daň za nižší cenu. Píše se na ní perfektně, na levnou klávesnici není ani tolik hlučná a klikání je spíš hlubší a o něco tišší, než u dražšího modelu.

Panzer a Katana – dvě herní mechaniky od Yenkee
i Zdroj: PCTuning.cz

Model Yenkee YKB 3400 Panzer má výrazně vyšší (výrobcem uváděnou) odezvu 1 ms. Možná v tom profi hráči spatří výhodu, já jsem rozdíl nepoznal. Možnosti programovatelných kláves rozšřiují čtyři tlačítka v pravém horním rohu. Podsvícení klávesnice je navíc plně RGB a podsvícení rámu je funkčně oddělené a lze kombinovat. Pokud jste ujetí na světýlka, tak budete v sedmém nebi. Zejména podsvícení rámu dodává klávesnici skutečně prémiový vzhled.

Panzer a Katana – dvě herní mechaniky od Yenkee
i Zdroj: PCTuning.cz

Příjemným bonusem v obou případech je software, se kterým jde dělat naprosto všechno, co od něj člověk očekává. Je stabilní, nepadá a veškeré funkce se dají nastavit, uložit, exportovat a znovu použít například při reinstalaci systému. Antighosting funguje v obou případech taky na jedničku, obě klávesnice jsou schopny zaznamenat libovolný počet najednou stisknutých kláves.

Pokud jste tedy v životě nezkusili mechanickou klávesnici, model Katana za 999 Kč je ideální volbou pro začátek a první seznámení. Pokud už máte něco odehráno, případně se vyžíváte v bohatě laděném podsvícení a nebojíte se utratit o 900 Kč více, pak se nebojte jít do Panzeru.

Za zapůjčení klávesnic k testu děkujeme společnosti Yenkee.

Panzer a Katana – dvě herní mechaniky od Yenkee
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama