Pocta hravosti: občas je dobré, když se velcí chovají jak malí
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Pocta hravosti: občas je dobré, když se velcí chovají jak malí

Pocta hravosti: občas je dobré, když se velcí chovají jak malí | Kapitola 5

Michal Rybka

Michal Rybka

4. 7. 2014 09:00 10

Seznam kapitol

1. Hybaj na divočáky 2. Když kluk odmítá dospět 3. Když si nerdi hráli s mikročipy 4. Nebo s Merkurem...
5. Přidejte k tomu mikrokontrolér... 6. Něco hotového rovnou na hraní? Lego Mindstorms 7. Anebo jen malý levný počítač...

Pořád si hrajete a něco kutíte? Máte rádi gadgety, věcičky, blbůstky a udělátka? Možná vás za to doma kritizují, možná se vám smějí. Ve skutečnosti však, podle evoluční teorie, patříte mezi ty nejpokrokovější příslušníky druhu Homo sapiens sapiens. Kde bychom byli dnes, kdyby si kdysi kutilové nezačali hrát třeba s mikroprocesory?

Reklama

Výborným doplňkem pro mechanické konstrukce z Meccana / Merkura je řídící elektronická stavebnice Arduino. To je už kapku složitější věc, která se naopak orientuje na mikrokontroléry a jejich programování. Obsahuje funkční moduly s řídící logikou, které lze snadno propojit bez nutnosti pájení s dalšími moduly, sestavit z nich složité funkční celky a ty také programovat.

U Arduina je dobré začít se Starter Kitem, který obsahuje řídící desku, kontaktní nepájivé pole, vstupy, výstupy, motory a senzory. Rozšiřující samostatně prodávané moduly zahrnují například komunikaci přes Wi-Fi, ale i GSM modul. Můžete využít i modul pro připojení SD karty, kterou můžete používat třeba pro ukládání měření, anebo naopak pro data, která budete využívat při řízení vašeho veledíla.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama