Pocta hravosti: občas je dobré, když se velcí chovají jak malí
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Pocta hravosti: občas je dobré, když se velcí chovají jak malí

Pocta hravosti: občas je dobré, když se velcí chovají jak malí | Kapitola 6

Michal Rybka

Michal Rybka

4. 7. 2014 09:00 10

Seznam kapitol

1. Hybaj na divočáky 2. Když kluk odmítá dospět 3. Když si nerdi hráli s mikročipy 4. Nebo s Merkurem...
5. Přidejte k tomu mikrokontrolér... 6. Něco hotového rovnou na hraní? Lego Mindstorms 7. Anebo jen malý levný počítač...

Pořád si hrajete a něco kutíte? Máte rádi gadgety, věcičky, blbůstky a udělátka? Možná vás za to doma kritizují, možná se vám smějí. Ve skutečnosti však, podle evoluční teorie, patříte mezi ty nejpokrokovější příslušníky druhu Homo sapiens sapiens. Kde bychom byli dnes, kdyby si kdysi kutilové nezačali hrát třeba s mikroprocesory?

Reklama

Arduino je určené k výuce / prototypování, díky velké flexibilitě ale jde asi o nejrafinovanější stavebnici, se kterou si můžete začít hrát. Pokud chcete jednodušší stavebnici, která kombinuje jednoduché stavění mechanických celků a zároveň i jejich jednoduché programování, tak zkrátka neexistuje lepší věc, než je Lego Mindstorms. Tato stavebnice obsahuje jak dílky, tak i motory a programovatelnou řídící jednotku. S tou si můžete hned začít hrát, například si sestavit čtyři základní roboty.

Lego Mindstorms vám ale dovoluje sestavovat i hodně drsné a pokročilé věci, které navíc mohou laborovat s umělou inteligencí. Naprosto fantastický projekt je například Lego Mindstorms Sudoku Solver, což je robot, který si umí naskenovat z papíru zadání úlohy sudoku, pak rozezná naskenované číslice, sudoku vyřeší a nakonec tužkou napíše na onen papír řešení do správných políček. Tohle je hodně, hodně, hodně nabušená věc!

V jednoduchosti lze říci, že Lego Mindstorms je asi úplně nejlepší hračka, se kterou můžete dělat experimenty v oblasti robotiky, které by vám i s použitím Merkura a Arduina zabraly spoustu času. Existují spousty a spousty projektů, které s Legem Mindstorms vznikly a některé jsou vážně zajímavé, jako například robotek, který si vozí můstek, s jehož pomocí dokáže překonávat příkopy.

A takových mašinek, vozítek, robotů a vehiklátorů je pro Lego Mindstorms hora. Jediný problém vidím v tom, že stavebnice je docela drahá, přijde na nějakých devět tisíc. Na druhou stranu ale jde patrně o podstatně rozumnější investici do vašeho potomka, anebo do vlastního volného času, než například divoká víkendová pijatika na nějakém hudebním festivalu.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama