radeon-hd4870-a-geforce-gtx-260-v-16-ti-hrach
PCTuning Článek

Radeon HD4870 a GeForce GTX 260 v 16-ti hrách

z-obermaier
Z. Obermaier
17. 7. 2008 23:00 124 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod - Zemětřesení na trhu 2. Asus GeForce GTX 260 TOP 3. Asus Radeon HD4870 512MB 4. Další karty v testu 5. Nová metodika a nové hry 6. Testovací sestava 7. Age Of Conan 8. Assassins Creed 9. Bioshock 10. Call Of Duty 4 11. Company Of Heroes: Opposing Fronts 12. Crysis 13. Enemy Territory: Quake Wars
14. GRID RaceDriver 15. Half Life 2: Episode Two 16. Lost Planet: Extreme Conditions 17. Mass Effect 18. Microsoft Fligts Simulator X 19. TES IV: Oblivion 20. S.T.A.L.K.E.R.: Shadow Of Chernobyl 21. Unreal Tournament 3 22. World In Conflict 23. Přetaktování a vliv na výkon 24. Shrnutí výkonu 25. Teploty a spotřeba 26. Závěr a hodnocení

V dnešním testu poměří síly dva zástupci střední vyšší třídy. Proti druhému nejvýkonnějšímu modelu GeForce na trhu, postavíme zbrusu nový a velmi moderní Radeon s paměťmi GDDR5. Obě karty podrobíme zkoušce v kompletně nové metodice testování grafických karet, včetně výsledků po přetaktování.

Reklama
Reklama

Dnešní test je první se zcela novou metodikou a vybranými hrami. Podrobně se celou problematikou a popisem změn budu zabývat v příští kapitole, proto zde jen velmi krátce. Vzhledem ke stávající situaci na trhu a hlavně časovým možnostem, bude dnešní test sestávat pouze z nejdůležitějších a nejnovějších grafických karet na trhu. Půjde o karty, které proti sobě staví jejich výrobci. Dvě hlavní jsme si již představili - Radeon HD4870 a GeForce GTX 260. Teď se podívejme na zbytek grafik dnešního testu ...

Gigabyte GeForce GTX 280

Nejvýkonnější současná grafická karta nemůže v našem srovnání chybět, a my vybrali referenční model z produkce Gigabyte. Jedná se o plné prodejní balení. Kartu jsem testoval pouze bez přetaktování, výsledek i s ním ale časem bude do testu doplněn s přibývajícími výsledky dalších karet.

GeForce 9800 GTX+

Jedná se o vylepšenou kartu GeForce 9800 GTX, s jádrem vyrobeným na 55nm procesu. Zařazení této karty do testu je i přes jistou kontroverzi nutností. Uvedení karty do obchodů se sice výrazně opozdí, v srpnu ale již budou v některých obchodech skladem. Také záleží na zájmu kupujících, a podle něj bude NVIDIA s výrobou nakládat.

Pokud bychom chtěli dostát přání několika čtenářů, a kartu do testu nezařazovat (protože není ještě dostupná v obchodech). Můžeme považovat výsledky této karty, jako výsledky klasické GeForce 9800 GTX s přetaktováním - na frekvence této karty se dostanete s každou běžnou GeForce 9800 GTX.

Gigabyte Radeon HD4850

Poslední kartou dnešního testu, je Radeon HD4850 v referenčním provedení od Gigabyte. Srovnání výkonu obou Radeonů proti sobě bude velmi zajímavé, a bude dobře vidět o kolik je dražší karta za vyšší cenu výkonnější.

Ano, v dnešním testu se proti sobě utká pouze pět grafických karet. Dvě z nich ale otestujeme i s přetaktováním, a tak budou všechny grafy obsahovat sedm položek. Do příštího testu budeme dál usilovně doplňovat výsledky dalších modelů, aby byly v grafech zastoupeny další rozšířené grafické karty. Pro srovnání s dalšími modely nahlédněte do našich starších testů.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning