realme-8-pro-umi-miniatury-jako-od-profesionala
PCTuning Článek

Realme 8 Pro umí miniatury jako od profesionála

Komerční sdělení
4. 5. 2021 18:24

Miniatury byly donedávna doménou klasických malířů, nebo profesionálních fotografů s několika objektivy a drahou výbavou. Nyní si je díky chytrému telefonu Realme 8 Pro může pořídit každý. Nejnovější model mladé značky nabízí speciální režim Tilt-shift, který dokáže svět před objektivem zachytit tak, že vypadá jako miniatura. Realme 8 Pro tak přináší fotografickou revoluci, protože žádný jiný smartphone funkci Tilf-shift ve formě časosběrného videa – nikdy neuměl.

Reklama
Reklama

Realme 8 Pro je prádní fotomobil

„Jelikož běžné objektivy u fotoaparátů fungují jinak, tak efektu rozostření a snímků jako v režimu Tilt-shift u Eealme 8 Pro lze docílit až v post procesu. Například v Adobe Photoshop. Takže v tomto ohledu je tento režim u Eealme 8 Pro rozhodně napřed před běžnými fotoaparáty a nabízí tak něco nového,“ popisuje svou zkušenost s telefonem ostravský fotograf Jan Žáček.

Vypadá to jako miniatura

Snímku, kde je zaostřená jen část a ostatní rozostřené, takže vzniká dojem modelu nebo miniatury, docílíte pomocí speciálního integrovaného algoritmu.

Focení v režimu Tilt-shift je s Realme 8 Pro přitom jednodušší, než se zdá. Stačí si na stažené lištičce zvolit „zapnout“ mód náklon-posun. Poté jen stačí nastavit, jaké části fotky mají být rozmazané a použít na ně efekt bokeh.

Úroveň rozmazání jde snadno nastavit posuvníkem. Ideální je režim využívat při focení z vyšší perspektivy. Mně osobně se nejvíce osvědčilo nastavení rozmazání na šířku a bokeh okolo 50-60 %,“ říká fotograf Jan Žáček.

Jak vypadá jako miniatura Staré Město nebo Hradčany, uvidíte ve videu Jana Žáčka, který fotografování na telefon Realme 8 vyzkoušel.

Základem fotografických ambicí tohoto smartphonu je nejnovější generace snímačů 108Mpx. Kromě časosběrných videí s režimem Tilt-shift se pyšní i časosběrem hvězdné oblohy nebo portrétní fotografií. O tom, jak si s časosběrem Realme 8 snadno poradí, se dočtete více v minulém článku tady.

Díky Realme 8 Pr omůže kvalitní fotografie bez drahé profesionální výbavy fotit opravdu každý.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning