Rekordy ze světa videoher
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Rekordy ze světa videoher

Rekordy ze světa videoher | Kapitola 8

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

10. 2. 2014 03:00 22

Seznam kapitol

1. Nejužívanější, nejdražší, první kontroverzní 2. Nejdelší maraton, nejvíce sňatků, nejbohatší postava 3. První videohra, nejstarší hráč a nejstarší dabér 4. Nejupravovanější, nejuniverzálnější a nejznámější postava
5. Nejnákladnější, nejprodávanější a nejsložitěji pojmenovaná 6. Největší kolekce her a konzolí 7. První otevřený svět, nejlépe hodnocená i nejsprostší hra 8. Poprvé s orchesterm nebo nejdelší série

Rekordy jsou všude kolem nás, alespoň podle Guinnessovy knihy rekordů. Nemáte náhodou nejdelší chlupy v uších? A co takhle nejdelší nehty na nohou? Říkáte, že o svou hygienu dbáte? No dobře. Necháme teď na pokoji banality a seznámíme vás s několika rekordy ze světa videoher. Uvidíte, že se do Guinnessovy knihy dá zapsat důstojněji než třeba hlasitým krkáním.

Reklama

První hra s orchestrálním ozvučením

Prvotřídní sountrack je v dnešní době nezbytností každé AAA hry. Znáte to asi sami – tklivé tóny v srdceryvných scénách a vám běhá mráz po zádech, nebo se rovnou rozbrečíte, ani nevíte jak. Schopné orchestrální ozvučení zkrátka dělá divy. Nyní se ale vraťme do roku 1998, kdy to všechno začalo. První hrou s hudebním doprovodem složeným pro orchestr se stala adventura Heart of Darkness. Její sountrack složil Bruce Broughton a nahrál britský dům Sinfonia of London.

Rekordy ze světa videoher
i Zdroj: PCTuning.cz

Nejdéle běžící série akčních adventur

Rozloučíme se dvojicí nejdéle běžících sérií. První z nich je dalším zářezem pro Nintendo, jelikož nejdelší běžící adventurní sérií je The Legend of Zelda. Nadpisem „The Legend of Zelda“ se pyšní celkem 25 herních titulů, které byly vydány mezi roky 1986 a současností. A to nepočítáme různé odbočky a hry, v nichž Link hrál jen jednu z vedlejších rolí.

Rekordy ze světa videoher
i Zdroj: PCTuning.cz

Nejdéle běžící epizodická série

K tomuto rekordu se možná brzy prokouše populární adventurní série The Walking Dead, na první příčce se ale prozatím drží epizodická série Sam & Max. Vývojářské studio Telltale Games své chlupaté hrdiny epizodicky rozšiřovalo po dobu tří let a 316 dní.

Rekordy ze světa videoher
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama