repro-genius-sw-5-1-aneb-jursky-park-doma
Článek Repro Genius SW-5.1 aneb Jurský park doma

Repro Genius SW-5.1 aneb Jurský park doma

Kwolek Jirka

Kwolek Jirka

2. 8. 2002 00:00 49

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Provedení zesilovače a subwooferu 3. Genius SW-5.1 Home Theather - reproduktory 4. Zvuk

Přesnější název této zvukové sestavy zní: Genius SW-5.1 Home Theather a vyznačuje se tím, že je: šestikanálová, aktivní, velmi elegantní, nečekaně robustní ale především... dřevěná. A první dojmy z poslechu? Pokud tuto soustavu pečlivě nainstalujete a "nakrmíte" dostatečně kvalitním signálem - nejlépe filmem DVD - odměnou vám bude slastný pohled na pokleslé čelisti a zdvižené obočí nic netušícího publika nalákaného na "pojďte si poslechnout nové bedničky". P.S. A vy si pojďte alespoň o tom počíst!

Reklama
Reklama

Slovní spojení "počítače + kvalitní audio" zní mnohým (nejenom audiofilům) jako čistý protimluv. Není divu - na vině je známý syndrom "plastového zvuku", plochého a poměrně zkresleného zvuku bez skutečné hloubky a prostoru, vyluzovaného povětšinou levnými bedýnkami jež jsou konstruované firmami, které často více dbají na design a nízkou cenu, nežli na skutečné zvukové kvality svých konstrukcí...

Co z toho, že vývoj zpracování digitálních dat pokročil tak neuvěřitelným způsobem, že dnes není problémem přenášet a zpracovávat ani vícestopá 24-bitová zvuková data se vzorkovací frekvenci 96kHz, co máme ze zvukových karet schopných přepočítávat ve svém procesoru i velmi složité efekty... když na "poslední míli" k posluchači tradičně stojí, jakkoliv hezky designované, plastové bedničky s povětšinou levnými reproduktory, jež navíc k životu přivádí integrovaný 10W zesilovač napájený, ke všemu ještě, poddimenzovaným zdrojem.

Pokud někde platí, že kvalita by měla být robustní a doslova "těžká" - tak tomu určitě bude u "velkého" audia. Bedničky - pokud mají dobře znít - musí mít svůj rozměr a musí být poměrně těžké a robustní, zesilovač musí být - pokud možno - obrovský, zdroj těžký a kabely tlusté.

Toto si uvědomila i firma KYE Systems, známý to výrobce klávesnic, myší a počítačových reproduktorů (většinou s plastovým zvukem ;-) prodávaných pod značkou Genius a rozhodla se vyvinout alespoň jednu reproduktorovou sestavu, které by se podařilo tyto rozdílné světy, svět audia a stolních přehrávačů DVD se světem PC alespoň částečně propojit. Genius SW-5.1 Home Theather má konkrétně spojovat relativně nízkou cenu tradiční u počítačových "bedniček" (cena s daní nepříliš překračuje 6000Kč) s mnohem vyššími ambicemi domácího audia.

Provedení

První věcí, která vás v souvislosti se sestavou SW-5.1 Home Theather upoutá je její balení - krabice je velká jako menší lednička a máte dojem, že celek je i stejně těžký (vše váží 22kg).

Repro Genius SW-5.1 aneb Jurský park doma


...ano, nahoře leží obal od CD

Doprava a manipulace s tímto gigantem není žádný med - útrapy s tím spojené však rádi zkousnete, když si uvědomíte, že vyšší hmotnost je zároveň příslibem robustnějšího provedení a tím i lepšího zvuku.

Repro Genius SW-5.1 aneb Jurský park doma

Po vybalení na Vás jukne...

...robustní sestava elegantních reproduktorů sestavitelných podle pravidel domácího kina 5.1 (počítejte se mnou: tři reproduktory zepředu: pravý, levý a středový reproduktor, tzv. center, dva efektové reproduktory vzadu + aktivní subwoofer), která  je konstruována překvapivě "nepočítačově" (to berte jako pochvalu).

Pokračování na další straně...

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning