repro-ozaki-hm050-b5-domaci-kino-za-malo
Hardware Článek Repro OZAKI HM050 B5, domácí kino za málo

Repro OZAKI HM050 B5, domácí kino za málo

Kwolek Jirka

Kwolek Jirka

23. 12. 2003 00:00 67

Seznam kapitol

1. Další repráky od firmy Ozaki 2. Satelity 3. Subwoofer a zvuk

Zdá se, že firma Ozaki se ve své řadě reproduktorů 5.1 zaměřila na totéž, na co firma Kye / Genius když vypustila do světa sestavu Genius SW 5.1 Home Theather. Podobností je zde opravdu hodně: satelity jsou dřevěné, relativně velké a nečekaně robustní (a to i zvukově), subwoofer je téměř veliký jako menší PC, elektronika je na druhou stranu přímočará a nehraje si na nějaké 3D efekty a integrované dekodéry prostorového zvuku. Ozaki B5 mají v tomto malém virtuálním souboji jednu výhodu - jejich dálkový ovládač zvládne víc než jen hlasitost a "mute".

Reklama
Reklama

Zjistil jsem, že v kategorii dřevěných reproduktorů 5.1 pro domácí kino se, ať chci nebo ne, nevyhnu srovnání s modelem Genius SW 5.1 Home Theather - už jen proto že je tak populární. Jakby ne, příznivců relativně levných "nepočítačových" počítačových bedniček je stále více. Audio není oborem, kde vítězí miniaturizace a moderní technologie ale kde se stále cení takové věci jako tuhost, hmotnost, materiál a síla stěny - tak proč těmto požadavkům nevyjít vstříc.

Pokud máte dobrou pamět, jistě namítnete, že jsme testovali jak Geniusy, tak i jiné, dnešní sestavě velmi podobné Ozaki M1... taky dřevěné, 5.1... Jedna zásadní inovace však tady přece jenom je - B5ky umí přepínat vstupy dálkovým ovládáním, což jak Geniusům SW-5.1 tak M1-čce bohužel cizí. Začněme však pěkně popořádku:

Repro OZAKI HM050 B5, domácí kino za málo

První měření kvality reprobeden proběhlo jako obvykle na cestě ze skladu do auta (měřil jsem metodou kvalita = hmotnost * koeficient). S výsledkem 18kg * koeficient budete nejspíše spokojeni, mé záda byla spokojená už méně.

Repro OZAKI HM050 B5, domácí kino za málo

Takové bedýnky byste už mohli propašovat i do Sterea a Videa (i když by tam z nich nejspíše udělali stojánky na kafe).

Repro OZAKI HM050 B5, domácí kino za málo

Subwoofer vypadá jako malé dřevěné PC s čelním "windtunelem". Ve skutečnosti sestava vypadá poněkud jinak. Satelity jsou dodávané s kvalitními rámečky které jsou pokryté šedostříbrnou průzvučnou tkaninou.

Repro OZAKI HM050 B5, domácí kino za málo

Také povrchová úprava vypadá lépe než v případě Geniusů - dřevotříska je pokryta poměrně kvalitní povrchovou folií. Celek pak vypadá asi takto:

Repro OZAKI HM050 B5, domácí kino za málo


Sestavu jsem fotil z bleskem - kvůli tomu je pod tkaninou vidět i jinak skrytý rámeček,
broušené "3D" logo OZAKI navozuje HiFi styl.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Pctuning