robert-krakoff-interview-se-zakladatelem-razeru
Článek Robert Krakoff: interview se zakladatelem Razeru

Robert Krakoff: interview se zakladatelem Razeru

Filip Eckstein

Filip Eckstein

28. 6. 2008 01:00 20

Seznam kapitol

1. Robert "Razerguy" Krakoff 2. Rozhovor - budoucnost 3. Rozhovor - "co si myslí?"

Jistě každý z nás zná nebo alespoň někdy slyšel o společnosti Razer. Robert Krakoff je jejím spoluzakladatelem a v současné době zároveň také prezidentem. V dnešním článku budete mít příležitost tuto osobnost poznat prostřednictvím exkluzivního interview, které s naší redakcí ochotně uskutečnil.

Reklama
Reklama

Robert Krakoff: interview se zakladatelem Razeru
F. Eckstein: Ještě nedávno jsem používal myš Boomslang, co Vás inspirovalo k vytvoření vůbec první (alespoň doufám) čistě herní myšky? (a k její distribuci v tehdy skutečně extravagantní kovové krabičce...)

Robert Krakoff: Chtěli jsme, aby zákazník nabyl skutečně unikátního dojmu z akorát vybalené myšky. Nechtěli jsme, aby byla Boomslang obyčejná a už vůbec ne ji balit do obyčejných krabic, jež používala každá "béčková" společnost. Chtěli jsme, aby byl Boomslang nesmrtelný a aby si ho lidé pamatovali. Zajímavé je, že myška je už deset let stará a lidé o ní stále mluví. Hádám, že tvar, technologie a jistě také balení se zasloužili o celkové vrytí myšky do pamětí mnoha lidí na celém světě.

F. Eckstein: Bylo uvedení Boomslangu, jenž disponoval optickým senzorem, úspěšné? Nikdy jsem ho neviděl prodávat v jakékoliv české prodejně.

Robert Krakoff: Ano, byla velmi úspěšná. Od té doby, co jsme se rozhodli vyrábět myšku jen v omezeném množství (10000 kusů), tradiční prodejce jsme z našeho distribučního plánu vyškrtli; téměř každá prodejna byla v té době online. Pokud by ale přece jenom měl někdo o Boomslang dnes stále zájem, pár stovek kusů ještě máme na skladě. Objednat ji lze přes razerzone.com.

Robert Krakoff: interview se zakladatelem Razeru


Razer Boomslang

F. Eckstein: Jaký produkt z dílen společnosti Razer považujete za nejúspěšnější?

Robert Krakoff: Z hlediska historického a inovačního bych jako nejúspěšnější produkt shledal jednoznačně právě myš Boomslang. Pokud bychom měli porovnávat z hlediska největšího množství prodaných kusů v naší desetileté historii, pak by to určitě byla myška Diamondback. Z hlediska nejúspěšnějšího hodnocení novinářů po celém světě zdaleka nejlepší hodnocení získal repro systém Mako.

Robert Krakoff: interview se zakladatelem Razeru


Razer Diamondback

F. Eckstein: Plánujete v budoucnosti vyrábět i konzolové příslušenství?

Robert Krakoff: Pokud bude Razer schopný přinést do této kategorie něco výjimečného a podaří se mu ji obohatit, pak je odpověď na otázku ano. Filozofii a misi naší společnosti v tomto případě rozhodně nic nelimituje ani neomezuje.

F. Eckstein: Jak to vypadá se zvukovými kartami? Budou se i přes silnou konkurenci ze strany SoundBlastru prodávat úspěšně?

Robert Krakoff: Myslím, že jsme vykonali dobrou práci při vývoji jediného produktu z kategorie, které v současné době vévodí jedna společnost. Chtěli jsme nabídnout chytrou alternativu, která se vyvedla. Získali jsme kladnou kritiku a prodali skutečně mnoho kusů.

Robert Krakoff: interview se zakladatelem Razeru

F. Eckstein: Uvažujete o nativní podpoře softwaru v Linuxu?

Robert Krakoff: Ano, o podpoře open-source komunity jsme samozřejmě uvažovali. Výsledek je ale takový, že firmware a celkové provedení našich produktů jsou pověstné svojí kvalitou a mimo jiné jsou také přímo propojeny se softwarem. Uvolněním a otevřením našeho zdrojového kódu bychom ale mohli citlivé materiály nechtěně poskytnout konkurenci, což by pro nás mohlo být devastující. Konkurence by nám konkurovala s naší vlastní technologií. Samozřejmě pracujeme na nějakém univerzálním řešení, nicméně je to stále zatím jen záležitostí času.

F. Eckstein: Jaká je budoucnost speciálně ergonomicky tvarovaných myší pro leváky?

Robert Krakoff: Přezkoumáváme tuto možnost každý rok a vždy se dobereme toho samého výsledku, a to, že světový trh na toto stále není připraven. Proti levákům samozřejmě nic nemáme (já sám jsem jedním z nich), ale naší předností je vyhovět valné většině hráčů. Rozhodnutí, jako je tohle, musíme důkladně prodiskutovat a přezkoumat jejich potenciál. Musíme si být naprosto jistí, že zdroje, které do takového projektu investujeme, neovlivní vývoj ostatních našich produktů.

F. Eckstein: Připravujete pro nejbližší dobu nějakou žhavou novinku, se kterou byste se nám chtěl pochlubit?

Robert Krakoff: Ano, samozřejmě tu máme několik nových produktů a technologií, jež jsou ale v současné době v různých fázích vývoje. Naneštěstí vám o nich nemohu nic říct. Na jejich oficiální vypuštění si stejně jako každý jiný novinář na světě budete muset počkat. Poslední dobou je trh s herním příslušenstvím velice divoký a samozřejmě také soupeřivý. Jakožto prezident společnosti a vedoucí pro technologický vývoj jsem tedy bohužel svázán informačním embargem.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning