Roccat Cross – jaká jsou multiplatformní sluchátka?
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Roccat Cross – jaká jsou multiplatformní sluchátka?

Roccat Cross – jaká jsou multiplatformní sluchátka? | Kapitola 6

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

7. 2. 2017 03:00 8

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Provedení a ergonomie 4. Mobilita: připojení
5. Zvukový projev 6. Mobilita vs. uzavřenost 7. Závěr

Roccat připravil další herní headset – Cross, tentokrát s přídomkem multiplatformní. Cross tak nejsou jen herní sluchátka, ale něco více. Mají dát uživateli univerzální zvukovou platformu, a to jak pro domácí použití, tak pro mobilní nasazení. Tyto světy jsou ale značně odlišné – je tedy možné skloubit často protichůdné požadavky a není to kompromis?

Reklama

První fakt, nad kterým se musíme zamyslet, je otevřenost respektive uzavřenost sluchátek. Roccat Cross je headset plně uzavřený a izolace okolí je na vysoké úrovni. Má to svoje pro a proti. Pro mobilní nasazení převažují spíše pozitiva. Uzavřená sluchátka nepropouští okolní hluk dovnitř, stejně tak jako udržují zvuk z měničů uvnitř mušlí.

Při cestách ve veřejné dopravě vás tak nebude rušit okolí, stejně tak jako vy nebudete rušit je. Poslech hudby bude tak na vysoké úrovni i třeba pro vážnou hudbu, kde se často střídají hlasité a tiché pasáže. Nevýhodou uzavřených sluchátek při pohybu venku je potenciální nebezpečnost takové konfigurace – okolí vás sice neruší, ale současně také neuslyšíte včas blížící se auto nebo jiný zdroj ohrožení. S uzavřenými sluchátky je opatrnost na místě.

Roccat Cross – jaká jsou multiplatformní sluchátka?
i Zdroj: PCTuning.cz

Uzavřená sluchátka v domácím použití mají také svá pro i proti. Izolace okolí opět přichází s plusy jako to, že okolí nemusí poslouchat, to co vy, stejně tak jako že vy nemusíte poslouchat okolí. Když vám někdo bude něco chtít říct, tak ale budete muset sluchátka sundat, což také po chvíli začne být obtěžující. Stejně tak tím, že se neslyšíte tak dobře, bude váš hlasový projev – intenzita i tón – lehce zkreslen při VoIP komunikaci.

Pokud byste ale zvolili takzvaná otevřená sluchátka, tak byste mohli získat i řadu výhod, zejména pak obecně lepší podání zvuku. Otevřená sluchátka mohou znít lépe, protože jejich scéna působí přirozeněji, prostorněji – otevřeněji. Je to dáno tím, že měniče produkují zvuk ve všech směrech a tím pádem nedochází k odrazům o vnitřní stěny mušlí a tak nevzniká jakási forma "ozvěny". Roccat Cross s tímto neduhem bohužel bojují, izolace jde na úkor dojmu malého prostoru stylu koupelna.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama