PCTuning Článek

SilentiumPC Supremo M1 Gold 550 W - mainstream z Polska

Pavel Boček
Pavel Boček
26. 8. 2015 01:00 59 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvodní představení, balení 2. Konektory, kabeláž, vnější provedení a chlazení 3. Vstupní filtrace 4. Primární strana, větev +5 V stand-by 5. Sekundární strana, kvalita provedení
6. Metodika měření a měřicí přístroje 7. Měření 8. Metodika hodnocení 9. Hodnocení, závěr, poděkování 10. Bonus

SilentiumPC Supremo M1 Gold 550 W začínal jako mírně změněný model high-endové platformy High Power (stejné jako v Silverstone Strider Gold S/Gold V2.0 550 W), nyní je ovšem na můj popud zlevněný a spadl tak do mainstreamu. Za dva tisíce dostanete modulární zlatý zdroj se 135mm ventilátorem a pětiletou zárukou. Vyplatí se to?

Reklama
Reklama

Úvodní představení

Nedávno jsem recenzoval zdroj Silverstone Strider Gold S/Gold V2.0 550 W, postavený na platformě High Power (Sirtec/Sirfa) s certifikací 80 PLUS Gold (při 115 V). SilentiumPC Supremo M1 Gold 550 W je postaven na té samé platformě a má tutéž certifikací (sahající k původní zlaté platformě Astro), ovšem fyzicky jsou u zdroje nějaké změny. Polský výrobce skříní, počítačů, chladičů apod. se nyní pustil i do zdrojů. Druhý v pořadí po vlajkové lodi (700W platinový model) sice ubral plně modulární kabeláž pouze na částečně modulární (Main ATX a ATX 12 V jsou napevno), ovšem na druhé straně přidal na ventilátoru. Nyní používá větší 135mm, což zdroj i prodloužilo.

Co je zajímavé, od mé recenze na Hardware Insights zdroj na můj popud zlevnil pod hranici dvou tisíc korun a tak už se dle mého rozdělení zařadil do mainstreamu. Tím pádem dostane zcela jistě lepší hodnocení a faktem je, že za dva tisíce modulární zdroj s DC-DC měniči, 80 PLUS Gold, 135mm ventilátorem a pětiletou zárukou už může celkem stát za hřích, nehledě na osazení.

Stejně jako Strider S má i Supremo M1 na štítku blbůstku, dle které by zdroj na jediné silné +12V větvi měl dodat celých 45,9 A, což je 550,8 W (z maxima 550 W), opět dávám půlbod za vtípek. Větve +3,3 V a +5 V mají DC-DC měniče napájené ze 12 V, každá poskytne 20 A, nebo 105 W kombinovaně. Přímo na štítku jsou vypsány všechny ochrany (podpětí, přepětí, přetížení větví i celkové, přehřátí). Modulární kabeláž sestává ze čtyř konektorů pro periferie (molexy/SATA) a dvou pro PCI Express.

Balení a příslušenství

Krabice (z větší části bílá) obsahuje výpis hlavních vlastností zdroje, některé pro jistotu i dvakrát. Uvnitř zdroj sedí v bloku z pěny, ovšem nemá na sobě nic shora, snad se mu tedy při hrubším transportu nic nestane.

Zadní strana opakuje důležité informace a přidává tabulku s distribucí výkonu a grafiku zobrazující délku kabeláže, pěkné.

V příslušenství je napájecí kabel, všechny odpojitelné kabely, záruční list, manuál (který je oproti záručnímu listu poloviční) a nějaké šroubky. Toť vše, žádná extra výbava.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning