SilverStone RL06 – pohledná skříň ve stylu Art Deco
Skříně, zdroje, chladiče Článek SilverStone RL06 – pohledná skříň ve stylu Art Deco

SilverStone RL06 – pohledná skříň ve stylu Art Deco

Petr Kupský

Petr Kupský

8. 1. 2018 04:00 14

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Exteriér 3. Interiér – vnitřní uspořádání, ventilátory 4. Interiér – zadní prostor
5. Čištění filtrů 6. Příklad montáže – deska, ventilátory, disky 7. Příklad montáže – zdroj, grafika, kabely 8. Hodnocení a závěr

Kompaktní provedení, zajímavý design s neobvyklým tvarováním a koncepce chlazení s vysokým průtokem vzduchu interiérem bez zbytečných překážek bude hlavními zbraněmi skříně SilverStone RL06 v boji o přízeň zákazníků v kategorii střední třídy počítačových skříní, kde je konkurence nesmírně silná.

Reklama
Reklama

Úvod

Společnost SilverStone Technology Co., Ltd. bylo založena v květnu roku 2003. Vedení společnosti má sídlo na Taiwanu, pobočky v Číně, Japonsku, USA a Německu. Právě díky německé pobočce výrobce se nám naskytla možnost otestovat jednu z nejvyšších variant modelové řady počítačových skříní Redline RL06.

Stěžejními produkty SilverStone jsou zejména počítačové skříně a napájecí zdroje, následují ventilátory, chladiče procesorů, boxy na pevné disky, optické mechaniky a mnoho dalšího. Nás bude nyní zajímat nabídka výrobce v kategorii počítačových skříní.

SilverStone RL06 – pohledná skříň ve stylu Art Deco

A ta je docela bohatá. Aktuálně v ní najdeme celkem šestnáct modelových sérií rozdělených podle jejich koncepce a zaměření, od nejmenších modelů ze sérií Petit a Vital až po největší skříně sérií Kublai a Mammoth. V našich končinách jsou známé zejména modelové řady Grandia a Milo, určené pro HTPC sestavy, a také prémiové modelové řady Raven a Temjin pro nejvýkonnější sestavy. Dnes testovaná skříň se nachází v modelové řadě střední třídy Redline.

SilverStone RL06

Skříň SilverStone RL06 byla podle slov výrobce vytvořena s cílem překonání očekávání zkušených uživatelů obvyklých u cenově dostupných skříní. Výrazný, až poněkud agresivní design, vycházející z kořenů série Redline, byl doplněn o stylové prvky, které obvykle nacházíme až u dražších modelů. Nás na první pohled zaujalo prakticky otevřené čelo skříně s neobvyklým rámováním, připomínajícím prvky Art Deco.

V aktuální nabídce výrobce najdeme celkem osm variant skříně SilverStone RL06. Čtyři varianty s označením RL06BR jsou v černém provedení s rudým pruhem po obvodu čelního panelu. Další čtveřice s označením RL06WS je provedena v kombinaci černých a bílých ploch se stříbrným pruhem po obvodu čelního panelu.

SilverStone RL06 – pohledná skříň ve stylu Art Deco

Doplňkovým písmenem W jsou dále odlišeny varianty s plastovým oknem a písmenem G s celoplošnou bočnicí z temperovaného skla. Písmeny PRO jsou odlišeny varianty s plastovým oknem a LED podsvícenými ventilátory, písmeny GP pak obdobné varianty se skleněnou bočnicí.

SilverStone RL06 – pohledná skříň ve stylu Art Deco

V dnešní recenzi si podrobně představíme nejvyšší variantu skříně SilverStone RL06 v bílém provedení s modelovým označením SST-RL06WS-GP.

SilverStone RL06
Velikostní kategorie skříně: Midi Tower
Rozměry (délka × šířka × výška): 455 × 200 × 477 mm
Barevné varianty: černá s rudým pruhem, bílá se stříbrným pruhem
Materiál kostry (naměřena tl.): oboustranně lakovaný ocelový plech cca 0,7 mm
Materiál bočnic (naměřena tl.): oboustranně lakovaný ocelový plech cca 0,7 mm, temperované sklo tl. 4 mm
Materiál čela: plast + kovová mřížka
Podporovaná velikost desek: Micro-ATX, Full-ATX
Počet pozic 5,25“: není
Počet pozic 3,5“: 3× interní
Počet pozic 2,5“: 2+3× interní
Maximální délka radiátorů vodního chlazení: 240 mm nahoře (< 30 mm), 240 mm vpředu, 120 mm vzadu
Pozice pro ventilátory: 3× 120 mm / 2× 140 mm vpředu + 2× 120/140 mm nahoře + 1× 120 mm vzadu
Standardně osazené ventilátory: 3× 120 mm LED vpředu + 1× 120 mm vzadu (3pin FAN konektor)
Konektory na čelním panelu: 2× USB 3.0, 2× USB 2.0, sluchátka, mikrofon
Maximální výška chladiče procesoru: 158 mm
Maximální délka grafické karty: 348 mm
Hmotnost skříně: 7,17 kg

Balení

Skříň SilverStone RL06 nám výrobce poslal z jeho evropské pobočky sídlící v německém Hamburgu. Přišla zabalena v originální kartonové krabici s jednobarevným potiskem.

SilverStone RL06 – pohledná skříň ve stylu Art Deco

Černý potisk originálního obalu je shodný pro všechny verze skříní Redline RL06. Na čelní straně krabice je zobrazena kresba skříně z perspektivního pohledu, označení modelové řady a v sedmi bodech krátký anglický popis důležitých vlastností skříně.

Zadní strana krabice je shodná s tou přední. Navíc je zde ve spodním rohu doplněna bílá nálepka, informující nás, že skříň byla vyrobena v Číně. Jediným upozorněním, že uvnitř se nachází křehký obsah, je nápis FRAGILE s upozorněním na opatrnou manipulaci na horní stěně krabice.

SilverStone RL06 – pohledná skříň ve stylu Art Deco

Na jednom z boků krabice je zopakován popis důležitých vlastností skříně v dalších deseti světových jazycích, češtinu mezi nimi však nenajdeme. Z nalepeného bílého štítku se pak dozvíme, jaké konkrétní provedení skříně SilverStone RL06 se uvnitř nachází.

Hlavní technické parametry skříně jsou popsány výhradně v angličtině na opačném boku krabice. Nad nimi je vytištěno několik úvodních vět, jimiž výrobce charakterizuje modelovou řadu Redline RL06. V bocích jsou vystřiženy otvory pro snazší manipulaci s krabicí, která však není nijak zvlášť objemná, ani těžká.

SilverStone RL06 – pohledná skříň ve stylu Art Deco

Proti poškození během přepravy a skladování je skříň zabalena do igelitového pytle a dvě protilehlé stěny (strop a dno skříně) jsou opatřeny výlisky z pěnového polystyrénu. Tyto výlisky zajišťují ochranu při hrubším zacházení s balíkem, ale bezpečnostní mezera mezi skříní a papírovým kartonem šíře 25 mm není extra velká. Při přejímce balíku je vhodné zkontrolovat, zda během přepravy nedošlo k promáčknutí čelních ploch krabice.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Pctuning