PCTuning Článek

SilverStone RL06 – pohledná skříň ve stylu Art Deco

Petr Kupský
Petr Kupský
8. 1. 2018 04:00 14 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Exteriér 3. Interiér – vnitřní uspořádání, ventilátory 4. Interiér – zadní prostor
5. Čištění filtrů 6. Příklad montáže – deska, ventilátory, disky 7. Příklad montáže – zdroj, grafika, kabely 8. Hodnocení a závěr

Kompaktní provedení, zajímavý design s neobvyklým tvarováním a koncepce chlazení s vysokým průtokem vzduchu interiérem bez zbytečných překážek bude hlavními zbraněmi skříně SilverStone RL06 v boji o přízeň zákazníků v kategorii střední třídy počítačových skříní, kde je konkurence nesmírně silná.

Reklama
Reklama

Interiér – zadní prostor

Nyní se do útrob skříně SilverStone RL06 podíváme z její opačné strany.

Plechová bočnice na levé straně skříně je k šasi uchycena klasicky pomocí obvodových zámků (háčků) a dvojice šroubů na její zadní hraně. Šrouby s plastovou hlavou snadno vyšroubujeme pouze prsty rukou a bočnici uvolníme ze zámků povytažením směrem vzad.

Bočnice je z obou stran opatřená kvalitním lakem s hladkým lesklým povrchem. Proti nadměrné deformaci byla po okrajích doplněná zpevňujícími ohyby, přesto se v rukou docela kroutí. Na izolační materiál proti šíření hluku z interiéru výrobce nepamatoval.

Vnitřní plochy šasi skříně jsou opatřené kvalitně provedeným matným černým lakem.

V přední části vidíme dva plechové rámečky pro osazení 2,5" disků a pod nimi v prostoru tunelu se nachází koš se šuplíky pro tři pevné disky velikosti 3,5". Přibližně uprostřed skříně je upevněná deska s rozbočovačem třípinových ventilátorových konektorů.

Pozice pro osazení napájecího zdroje ATX se nachází v zadní části tunelu. Od pevně přinýtovaného koše s disky se nám pro zdroj nabízí prostor délky 235 mm. Všechny tři čelní ventilátory jsou již z výroby napojeny na konektory rozbočovače.

V jednom ze šuplíků diskového koše najdeme pytlík s příslušenstvím skříně. Výrobce se nijak nepředal. Kromě velmi jednoduchého tištěného manuálu, ve které chybí čeština, zde máme jen nejnutnější počet šroubů pro upevnění instalovaných komponent.

Přední ventilátory jsou osazeny v prohlubni pod úrovní čelní stěny šasi.

Detailní snímky nám přibližují pohled na řešení čelní stěny šasi s osazenými ventilátory v její horní a spodní části.

Závěrem představení interiéru skříně SilverStone RL06 si jako obvykle doplníme ještě měření tloušťky použitého plechu. U šasi skříně i u její bočnice jsem naměřil tloušťku plechu cca 0,7 mm.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning