PCTuning Článek

SilverStone RL06 – pohledná skříň ve stylu Art Deco

Petr Kupský
Petr Kupský
8. 1. 2018 04:00 14 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Exteriér 3. Interiér – vnitřní uspořádání, ventilátory 4. Interiér – zadní prostor
5. Čištění filtrů 6. Příklad montáže – deska, ventilátory, disky 7. Příklad montáže – zdroj, grafika, kabely 8. Hodnocení a závěr

Kompaktní provedení, zajímavý design s neobvyklým tvarováním a koncepce chlazení s vysokým průtokem vzduchu interiérem bez zbytečných překážek bude hlavními zbraněmi skříně SilverStone RL06 v boji o přízeň zákazníků v kategorii střední třídy počítačových skříní, kde je konkurence nesmírně silná.

Reklama
Reklama

Čištění filtrů

Filtr napájecího zdroje na dně skříně není řešený zrovna prakticky. Je tvořený plastovou děrovanou fólií zasunutou za háčky. Abyste se k němu dostali, je nutné skříň položit na bok, což není zrovna praktické řešení. Pro vytáhnutí jej musíte podebrat, prohnout a z háčků vysvobodit. Skříň by si zasloužila něco lepšího.

Také přístup k prachovému filtru na čele skříně není zrovna praktický, i když se jedná o hojně používané řešení. Na spodní straně plastového čelního panelu nahmátneme drobné madlo, za které čelní panel postupně odspodu odtrhneme od plechového šasi skříně.

Čelní panel je do šasi uchycen pomocí šesti plastových hmoždinek doplněných o čtyři vodící kolíky. Na detailním snímku vidíme uchycení stříbrného plastového rámečku pomocí západek a čelní kovové mřížky pomocí ohybů.

Všechny tři čelní ventilátorové pozice jsou ukryté pod společným prachovým filtrem. Nad filtrem se v šasi skříně nachází větší obdélníkový otvor, jenž nemá žádné praktické využití. Sice je umístěn mimo proud vzduchu nasávaného ventilátory do skříně, ale přesto tudy může po doplnění stropních ventilátorů vnikat prach do interiéru skříně. V takovém případě bude vhodné otvor zalepit například pomocí lepicí pásky.

Prachový filtr uvolníme stlačením dvou západek na jeho horní hraně.

Po jejich uvolnění drží filtr ve vyklopené pozici na dvojici spodních háčků, vyjmeme jej vytažením vzhůru.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning