Smartwatch Elephone W2: klasický design a tříměsíční výdrž
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek Smartwatch Elephone W2: klasický design a tříměsíční výdrž

Smartwatch Elephone W2: klasický design a tříměsíční výdrž

Martin Polický

Martin Polický

29. 2. 2016 03:00 1

Seznam kapitol

1. Smartwatch Elephone W2: představení 2. Detaily, ovládání, signalizace 3. Podpůrná aplikace 4. Závěrečné hodnocení

Vypadají jako normální hodinky, ale nejsou to normální hodinky. Řadí se mezi smartwatch, ačkoliv si na nich předpověď počasí ani emaily nepřečtete. Nemají nabíječku a vydrží 3 měsíce v provozu. Jmenují se jednoduše – W2 a stojí za nimi firma Elephone. Jak dopadly netradiční chytré hodinky v testu se dočtete v dnešní recenzi.

Reklama

O wearables – chytrých náramcích a chytrých hodinkách jsme na PC Tuningu psali nesčetněkrát. V poslední době nám redakcí prošly Haier Watch V1, Xiaomi Mi Band 1S, Asus VivoWatch a řada chytrých námraků. Elephone W2 však vystupují z řady a vymykají se zažitým standardům.

V balení najdeme

  • pouzdro hodinek
  •  pásek
  •  2× náhradní knoflíková baterie
  •  hodinářský šroubovák
  •  uživatelský návod v angličtině

Smartwatch Elephone W2: klasický design a tříměsíční výdrž
i Zdroj: PCTuning.cz

 

Elephone vyrábí dvě verze hodinek ve dvou barevných provedeních. První variantou je pouzdro z nerezavějící oceli 316L s ostrými hranami ve stříbrné nebo zlaté barvě. Druhou variantou je zaoblené pouzdro ve stříbrné nebo zlaté barvě.

Nám se do redakce dostaly hodinky se zaobleným zlatým pouzdrem a tmavě hnědým koženým páskem se splétaným vzorem. Pásek se dá díky běžným rozměrům a osičce vyměnit za libovolný jiný. Jeho konec je sympaticky zapuštěný do těla hodinek, takže ukončení pásku není při nošení vidět.  

Smartwatch Elephone W2: klasický design a tříměsíční výdrž
i Zdroj: PCTuning.cz

 

Jak jsme již zmínili, srdcem hodinek je švýcarský strojek Ronda normtech Caliber 762. Jedná se o jeden z nejlevnějších strojků, který je napájen menší knoflíkovou baterií. Ta by jej měla udržet v chodu až 10 let, reálně očekáváme zhruba poloviční výdrž. Druhá, větší knoflíková baterie pohání „chytrou část“ hodinek. Větší baterka by dle výrobce měla vydržet zhruba 3 měsíce, poté ji snadno vyměníte za jinou (její cena je cca 15 Kč). V balení jsou rovnou dvě náhradní + hodinářský šroubovák k sundání zadního krytu pouzdra hodinek. Výměnu zvládne i podprůměrně zručný uživatel, stačí odšroubovat čtyři šroubky.

Díky pryžovému těsnění v okolí baterie by měly být hodinky vodotěsné do 30 metrů. Pro zachování vodotěsnosti je doporučováno výměnu baterie svěřit hodináři. Pokud se však nebudete s hodinkami rochnit, můžete si baterku pomocí přiloženého šroubováku v klidu a v teple domova vyměnit sami.  

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama