PCTuning Článek

Sniper Elite III: zpátky na správné cestě

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
7. 7. 2014 01:00 10 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Příběh, prostředí hry 3. Způsob průchodu misí, novinky 4. Zbraňový arzenál, další výbava
5. Levelování, úkoly a odměny 6. Náplň misí, namapování nepřátel 7. Umělá inteligence, multiplayer 8. Grafika hry, ozvučení, závěrečné shrnutí

Ze hry Sniper Elite III je cítit, že chce být lepší než její předchůdci, kterým hráči vyčítali množství technických chyb a nedostatků v hratelnosti. A docela se to daří, změny a nové prostředí dalšímu přírůstku do série Sniper Elite prospělo. Bude to však stačit na špičku žánru, nebo jsme se opět dočkali spíše průměru?

Reklama
Reklama

Série Sniper Elite se proslavila zpomalenými záběry střel, které drtí kosti a vnitřnosti nepřátel, a ani Sniper Elite III na tuhle vymoženost nezapomíná. Systém zpomalení kamery a odzoomování od snipera je opravdu efektní, nicméně během několika prvních misí vás neustálé zpomalování a odklánění od akce začne nudit, a to i přestože často uvidíte, jak vaše kulky drtí nepřátelské kulky. Na řadu pak nejspíš přijde úplné vypnutí videí nebo alespoň jejich omezení. Tímto Rebellionu opravdu moc děkuji, že nám tuto možnost dal.

Co se týče grafiky jako takové, ta se Rebellionu také docela povedla, písečné prostředí se však brzy okouká a pár modelů aut, ohnišť, střílen, baráků a dalších maličkostí navíc by taky neuškodilo. Moc na mě nezapůsobily ani stále stejné interiéry, ale to bylo spíše kvůli tomu, že se v nich jen málokdy dá narazit na něco užitečného. Slídění jako takové je prostě nuda.

Zvuky a hudba ve hře je na poměrně slušné úrovni, což znamená, že si jich vlastně ani moc nevšimnete. Dabing hlavní postavy se vyvedl ještě o stupínek více, hlavní hrdina má pěkně nakřáplý hlas, který k němu perfektně sedí, bohužel si ho však kromě pár okamžiků mezi misemi ani moc neužijete.

Sniper Elite III je v rámci série téměř revolucí. Hra vás konečně nenutí prolézat ztuhlými koridory, ale pouští vás do otevřeného prostranství, kde se v rámci možností můžete docela solidně vyblbnout. Na druhou stranu v porovnání s dalšími hrami daného žánru tu stále jsou značné rezervy, především ve skromných možnostech hlavního hrdiny a jeho výbavy, slabé umělé inteligenci nepřátel a hrstky technických bugů. Zdali si tuhle hru užijete, záleží čistě jen na tom, jaký máte vztah k odstřelovačské práci ale i k předchozím dílům série.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning