Sniper Elite III: zpátky na správné cestě
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Sniper Elite III: zpátky na správné cestě

Sniper Elite III: zpátky na správné cestě

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

7. 7. 2014 03:00 10

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Příběh, prostředí hry 3. Způsob průchodu misí, novinky 4. Zbraňový arzenál, další výbava
5. Levelování, úkoly a odměny 6. Náplň misí, namapování nepřátel 7. Umělá inteligence, multiplayer 8. Grafika hry, ozvučení, závěrečné shrnutí

Ze hry Sniper Elite III je cítit, že chce být lepší než její předchůdci, kterým hráči vyčítali množství technických chyb a nedostatků v hratelnosti. A docela se to daří, změny a nové prostředí dalšímu přírůstku do série Sniper Elite prospělo. Bude to však stačit na špičku žánru, nebo jsme se opět dočkali spíše průměru?

Reklama

Vývojářské studio Rebellion sází jednu průměrnou hru za druhou a abychom se nenudili, občas nám předloží i nějakou tu podprůměrnou. Ačkoliv na některé jejich kousky vzpomínáme docela rádi, opravdu skvělé hry jsme se od nich nedočkali nikdy. Pokud nás v nich netrápila slabá umělá inteligence, pak to byly početné technické bugy, nebo příliš těsný level design, z nějž se dělalo zle i hráčům bez klaustrofobie.

Hodně nám naznačí, když se podíváme na rozestupy ve vydání jednotlivých her Rebellionu. Vyjma úplných začátků, v nichž jsme se dočkali povedené Aliens Versus Predator a Sniper Elite, nás Rebellionu zásobuje novými hrami přibližně po tři čtvtě roku. Ani kdyby v Rebellionu seděly stovky lidí, není to zrovna moc času na velké úpravy.

Rebellion však není Ubisoft, stovky lidí v něm nesedí, talentu asi zrovna taky moc nemají a tak to potom vypadá třeba jako v předešlé 3rd střílečce Sniper Elite: Nazi Zombie Army 2. Popravdě řečeno, během prvních dvou hodin strávených v této hře jsem nevěřila svým očím. Pominu-li skutečnost, že mi nepřijde zrovna šťastné cpát do zavedené sniperské série zombie, potom mi na mysli vyvstává opravdu otřesná grafika, již zmiňované technické chyby a spoustu koridorů, kvůli nimž jste odstřelovačku prakticky nemohli použít.

Co si budeme povídat, Sniper Elite: Nazi Zombie Army 2 byl prostě propadák, takže od Sniper Elite III jsem nic nečekala. A možná i proto jsem s touto hrou nadmíru spokojená. Má sice své chyby, ale je vidět, že Rebellion poslechl výtky hráčů a šel do sebe, což se cení.

Sniper Elite III: zpátky na správné cestě
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama