SPC Gear  Floor Pad 120R – přikrývka pro vaši podlahu
Herní příslušenství Článek SPC Gear Floor Pad 120R – přikrývka pro vaši podlahu

SPC Gear Floor Pad 120R – přikrývka pro vaši podlahu | Kapitola 2

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

3. 1. 2022 19:29 13

Seznam kapitol

1. Floor Pad nebo podložka? 2. Obojí je správně

Opomíjená, a přesto důležitá součást každé řádné PC stanice. Sedíme si ve svých pojízdných křeslech všech tvarů a barev a nic se nestaráme, aby ubohá podlaha nebyla mučena neustálými výkruty, unaveným svalením se do židle, nebo občasným rozlitím nějakého truňku. Nechcete přece každý rok měnit podlahu, koberec či lino, že?

Reklama
Reklama
SPC Gear  Floor Pad 120R – přikrývka pro vaši podlahu

Zmiňované zhrubnutí nicméně na koberci moc nefunguje. Z mé zkušenosti plyne, že sice podložku zarovnám pod stůl, ale stačí párkrát popojet židlí a gumové pláténko začne narušovat geometrii a nenápadně se posouvat. Za pár dní už je rozdíl hodně znatelný a je třeba podložku opět srovnat. Ale zde dodám, že stejný problém jsem měl i s podložkou v podobě jiného koberce (většího než Floor Pad). Ten taky po čase odcestoval do teplých krajin. Asi mám nekompatibilní styl sezení a ježdění na židli, nebo bych měl nejdřív vstát a pak židli odstrčit? Nebo podložku přibít k podlaze.

Zde si vypomůžu obrázkem od výrobce - světelné podmínky v mé cimře jsou prachbídné
Zde si vypomůžu obrázkem od výrobce - světelné podmínky v mé cimře jsou prachbídné

Nejdůležitější je, jakou výdrž bude podložka mít. Intenzivně po ní jezdím asi čtyři týdny a zatím jsem nezaznamenal známky únavy či opotřebení, ani barva se neloupe. Ovšem týdny, jakkoli intenzivní, se na takovém materiálu stěží nějak podepíšou. Jistě, je to obyčejné PVC, tudíž je to odolné jako státní byrokrat a pár let musí sloužit bez problémů. To mimo jiné znamená, že není třeba si lámat hlavu při vylití drinku nebo povodních. A jednu věc bych málem opomněl. Výrazně tišší pohyb židle na podložce, například proti plovoucí podlaze. Na tvrdém podloží sesle zní jako sibiřský expres, kdežto frčíme-li v křesle po gumovém území, je to tiché jak Tesla. 

Z mého pohledu se taková podložka jednoduše vyplatí. Šetří podlahu (nebo koberec), chrání před tekutinami či omastkem, co teče z obřího hamburgeru všude kolem a navrch tlumí lomoz koleček u židle. Ano, i židle může mít pogumovaná kolečka, ale o to tišší to pak ve výsledku bude.

SPC Gear  Floor Pad 120R – přikrývka pro vaši podlahu

Největším nepřítelem bude cena. Například na CZC ji lze koupit za 999 grošů. Jenže podložky se dají koupit i za třetinu a obecně nevidím důvod platit za kus srolované gumy takový majlant. Ale víme, jak to je, jakmile má produkt přívlastek „herní“, lze mu napálit řádnou pařanskou daň. Recenze je trochu kratší, ale aspoň vidíte, že se věnujeme téměř všemu, co souvisí s dřepěním u PC. Příště budeme recenzovat herní rukavice Kingkong HyperHand Ultra Frag Edition MKII. 

Za poskytnutí podložky děkujeme společnosti SPC Gear.

SPC Gear  Floor Pad 120R – přikrývka pro vaši podlahu
První
Poslední
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Pctuning