stativy-rollei-c5i-a-rollei-c6i-jsou-dostupne-v-karbonovem-provedeni
Novinka Stativy Rollei C5i a Rollei C6i jsou dostupné v karbonovém provedení

Stativy Rollei C5i a Rollei C6i jsou dostupné v karbonovém provedení

Mirek Kočí

Mirek Kočí

1. 11. 2016 15:00

Na náš trh přicházejí nové stativy značky Rollei, která uvádí karbonové varianty oblíbených modelů Rollei C5i a větší C6i. K jejich přednostem patří nízká hmotost a odolnost vůči slané vodě a jemnému písku.

Reklama

Obě novinky jsou vyrobeny z osmivrstvého karbonu, který umožňuje jejich použití i v náročných podmínkách při fotografování v přírodě. Jsou odolné i proti slané vodě a písku, které jsou pro většinu běžných stativů likvidační. Pro stabilní a bezpečné umístění v terénu jsou stativy vybaveny integrovanými hroty, standardně umístěnými pod gumovou „čepičkou“ pro běžné použití.

Panoramatickou kulovou hlavu, která je součástí dodávky pro oba stativy, lze otáčet o 360° a posouvat, zamykat nebo i sklopit. To umožňuje přesné vyrovnání do vodorovné nebo svislé polohy pomocí vodováhy, která je umístěna na hlavě stativu. Díky své vysoké nosnosti, až osm kilogramů v případě modelu C5i Carbon, nebo dvanáct kilogramů v případě C6i Carbon, jsou stativy vhodné i pro profesionální video kamery a DSLR fotoaparáty.

Vzhledem k možnosti převrácení středového sloupku, jsou oba stativy vhodné i pro makro fotografy. Takto umístěným středovým sloupcem, lze pořídit fotografie z netradiční perspektivy, z výšky pouhých 2,5cm nad zemí. Navíc oba stativy mohou být snad přeměněny v několika krocích také na Monopod. Uchycení Arca-Swiss kompatibilní zaručuje rychlé a bezpečné upnutí, nebo uvolnění fotoaparátu ze stativu. Součástí balení pro oba stativy je panoramatická kulová hlava, hák pro přídavnou zátěž, šestihranný klíč na rychloupínací desku, stativ, cestovní pouzdro a kapsu na opasek pro monopod.

Na stativy Rollei C5i Carbon a Rollei C6i Carbon se vztahuje záruka 24 měsíců. Doporučená maloobchodní cena modelu Rollei C5i Carbon činí 6 790 Kč s DPH a u stativu Rollei C6i Carbon je stanovena na 7 990Kč s DPH.

Stativy Rollei C5i a Rollei C6i jsou dostupné v karbonovém provedení
i Zdroj: PCTuning.cz

Zdroj: Rollei

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama