Strange Brigade: Na lov mumií v single i multiplayeru
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Strange Brigade: Na lov mumií v single i multiplayeru

Strange Brigade: Na lov mumií v single i multiplayeru

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

4. 9. 2018 03:00 6

Seznam kapitol

1. Velké hry s malým rozpočtem 2. Něco mezi... 3. Egypt očima čtyř dobrodruhů 4. Pastičky na mumie 5. Grafika hry, HW náročnost 6. Závěrečné shrnutí, hodnocení hry

Vývojářské studio Rebellion se rozhodlo oživit portfolio svých her a místo dalšího Sniper Elite nám pro změnu seslalo Strange Brigade – akční hru zasazenou do starodávného Egypta, při níž se neubráníte vzpomínce na Tomb Raider nebo Uncharted. Kooperativní multiplayer pak připomene Left 4 Dead, ačkoliv Strange Brigade obsahuje i singleplayer.

Reklama

Když se řekne Rebellion, většině lidí na mysl okamžitě vyvstane odstřelovačská série Sniper Elite, někteří zasvěcenější (sečtělejší) lidé k tomu pak přidají Zombie Army, případně Aliens vs. Predators z roku 2010 a to je tak nějak vše. Ne že by Rebellion neměli více her, to zase ne. Jejich hry jsou obvykle jenom dost nevýrazné, v horším případě podprůměrné. Za to ale nemohou ani tak sami vývojáři jako systém, na kterém jsou založení.

Strange Brigade: Na lov mumií v single i multiplayeru
i Zdroj: PCTuning.cz

Společným prvkem všech her od Rebellion je totiž menší rozpočet. Nechci tvrdit, že Rebellion je vyloženě budgetové studio, ale prostě dělá hry, na které by jinde měli dvakrát víc peněz. A to se prostě někde projeví. Třeba v horší prezentaci.

Hry od Rebellion jinak nejsou vůbec špatné. Jako další společný prvek bych určitě uvedla nenáročnou zábavu a instantní hratelnost. V krajnostech mohou být tyto herní principy sice označovány za hloupé, ale s tím rozhodně nemohu souhlasit. Prostě je potřeba nemít přehnaná očekávání a přistoupit na jejich způsob hraní.

Musím se přiznat, že Strange Brigade ve mně právě kvůli výše zmíněným skutečnostem vzbuzovala ohromnou zvědavost. Kromě naprosté změny námětu tu byla také prezentace, která podobně jako v případě série Sniper Elite hru vykreslovala naprosto famózně.

Strange Brigade: Na lov mumií v single i multiplayeru
i Zdroj: PCTuning.cz

Trailery ve mně evokovaly ty nejlepší AAA hry, takže bylo těžké nemít žádná očekávání. Jenže teď už je Strange Brigade na světě a tak je na čase prozradit, nakolik se prezentace liší od skutečnosti, respektive zdali hra i ve skutečnosti vypadá tak bombasticky.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama